Мир, єдність, прапори: марш за єдність Іспанії в Instagram

У центрі Барселони люди вийшли на мирний мітинг за єдність Іспанії. Вони виступають проти відділення Іспанії і насилля, за єдність і мир. Ініціювала марш організація «Каталонське громадянське суспільство». Вона нарахувала 930 тисяч учасників акції. За офіційними даними поліції, на вулиці вийшло близько 350 тисяч осіб. Сутичок і проявів насилля цього разу на вулицях не було.

Ось що учасники сьогоднішнього маршу постять і пишуть про нього в акаунтах Instagram.

Avui més que mai. Visca Catalunya i visca Espanya!❤️💛❤️

A post shared by URI MARIN (@oriolsanchezmarin) on

“Сьогодні більше, аніж будь коли. Хай живе Каталонія і хай живе Іспанія!” – написав Урі Марін.

“Сьогодні все було по-іншому. Люди по всій Іспанії зібралися заради єдності, і тут. у Барсеолні, відчувалася сила цього послання. Я вперше особисто був на такій політичній події , і це було неймовріно”, – пише Зак Брінкхурст.

🇪🇸

A post shared by Rhodner Santos (@rhodners) on

“Каталонія – це Іспанія!” – скандують мітингувальники.

🇪🇸❤️💋 #8octubre #vivaespañavivacataluña

A post shared by Belen BL 💋 (@belen_bl) on

“Мовчазна більшість Каталонії вийшла на вулиці. Той, хто бажає діалогу, не лишається одностороннім. Гордий бути каталонцем, а, отже, іспанцем. Неймовірно!” – вважає Серджіо Аранда.

“Заради спільного оздоровлення нашого суспільства!” – закликає автор плакату.

“Якщо хтось запитає, скільки нас, скажіть правду: ми ОДНА країна, більш об’єднана, ніж коли-небудь, і решта не має значення!” – написала Сандра Гінгер. У руках вона тримає плакат “Ми теж каталонці”.

🇪🇸🇪🇸🇪🇸 #españa #barcelona

A post shared by Sarah Perriez (@sarahperriez) on

“Ми завжди будемо захищати єдність Іспанії!” – написали в акаунті молодіжного руху Народної партії (Nuevas Generaciones Partido Popular de Valdemoro – нове покоління Народної партії Вальдеморо) муніципалітеті Вальдеморо.

“Каталонія – це моя земля, Іспанія – це моя країна”, – сказано на плакаті.

La unión hace la fuerza.

A post shared by Pablo Garrido (@pabgarridom) on

“В єдності сила!”

“Легендарне 8 жовтня. Вони розбудила звіра. Ми не будемо мовчати. Ми каталонці і ми іспанці!Хай живе Іспанія! Хай живе Каталонія!”  – написала Ельвіра Перелло.

Y aunque quieran quitarme la voz, yo pegaré un grito al cielo! ♥️💛♥️

A post shared by MARIA IGUALADA (@mariaigualada) on

“І навіть якщо вони хочуть забрати мій голос, я буду кричати до неба!”, – заявила Марія Ігуалада.

На плакаті написано: “Я каталонець та іспанець. НІ відмові від свого коріння, НІ відмові від своєї землі. ТАК відомві від насильства, ТАК відмові від незалежності. Для моєї мами та моїх бабусь і дідусів усі ми – каталонці та іспанці, не фашисти”.

Нагадаємо, 90% каталонців проголосували на референдумі за незалежність регіону. На волевиявлення прийшло близько 2,3 млн людей, це 43% виборців регіону. Такі результати надали представники місцевої влади Каталонії.

У неділю під час голосування в Барселоні сталися масові сутички. Поліція блокувала виборчі дільниці, вилучала бюлетені й розганяла протестувальників гумовими кийками і травматичною зброєю. Більше 850 мітингувальників отримали травми, 12 офіцерів поліції поранені і  3 цивільних затримані за непокору й образу правоохоронців, за даними міністерства внутрішніх справ Іспанії.

Прем’єр-міністр Іспанії Маріано Рахой подякував поліції за оперативну роботу і заперечив законність референдуму. На думку центральної влади, волевиявлення не було демократичним і підриває конституційний лад Іспанії.

У відповідь на дії поліції у вівторок близько 700 тисяч людей вийшли на вулиці Барселони проти насилля.

Президент Каталонії Карлос Пучдемон оголосив, що регіон виборов право на незалежність у формі окремої республіки і проголосить незалежність за лічені дні.

Конституційний суд заборонив проводити засідання парламенту 9 жовтня. Саме на ньому збиралися ухвалити декларацію про незалежність Каталонії.  Президент Єврокомісї Жан-Клод Юнкер підтвердив, що референдум порушує чинне законодавство Іспанії і назвав його «внутрішньою проблемою», в яку комісії не втручатиметься.

Уряд Іспанії може застосувати закон про національну безпеку або 155 статтю Конституції і силоміць взяти бунтівний регіон під прямий контроль для регулювання ситуації.

Збирала Марія Писаренко

ПОДІЛИТИСЯ:

Leave a Reply

Top