Перейти до вмісту
Home » Ласкаво просимо до Дому…

Ласкаво просимо до Дому…

Цього року 21 травня Американський дім святкує свою другу річницю. Культурний центр створений за підтримки Посольства США в Україні. Сьогодні він є основним джерелом інформації про американську культуру, освіту та суспільство США в Києві. Про два роки Американського дому розповіла менеджер з соціальних медіа та зв’язків із громадськістю Ольга Гарбовська.

Як святкували другий рік роботи Американського Дому?

Дійсно, у травні нам вже виповнилося два роки. Проте ніякого спеціального святкування ми не планували. У квітні і травні у нас і так було вдосталь різних заходів, тому ми краще зосередилися на них. Минулого року ми святкували наш перший рік достатньо таки весело та гучно. Цього року надали перевагу іншим важливим заходам. У нас був фестиваль кримсько-татарської культури. Кримські татари є невід’ємною частиною українського суспільства. Українці мало знають про традиції та культуру кримських татар, і ми б хотіли, щоб наші відвідувачі під час цього фестивалю дізналися більше про цей народ та їх звичаї.

У зв’язку з Євробаченням, яке цього року проходило в Україні, ви планували якісь спеціальні заходи?

Ми були раді бачити у нас гостей Євробачення: і делегації від країн, і глядачів-туристів. Вони могли скористатися у нас вайфаєм і нашою технікою. Але спеціальних заходів не планували. Кожного тижня у нас близько 15 подій. А тому, думаю, гостям було цікаво відвідати їх, навіть якщо вони не пов’язані з Євробаченням.

І хто ж планує і влаштовує усі ці заходи?

Сьогодні у центрі працює 10 людей. Ну і, звичайно ж, директор Крісті Енн Хофланд. Ідеї приходять від усіх. Ми збираємося разом і починаємо обговорювати, що і до чого. Разом розмірковуємо, що цікаво буде відвідувачам, яка тематика та формат заходу. Тож до організації залучений кожен. Також у домі заходи організовують і наші партнери. А ще ми даємо можливість іншим організаціям та людям проводити у нас  свої події.

Яким чином працює система?

На нашому сайті розписані усі напрямки і тематики, з якими ми працюємо. Потенційний партнер чи спікер повинен заповнити форму, у якій розкаже про себе та свою ідею чи проект. Потім збирається наша команда і приймає рішення, керуючись нашими критеріями, цінностями та потенційною зацікавленістю публіки.

Тобто, на скільки я зрозуміла, події не обов’язково мають бути пов’язані з американською культурою?

Такої умови немає. Наше завдання полягає у тому, щоб ділитися американською культурою та  цінностями. Це беззаперечно дуже важливо. Але, окрім того,  ми хочемо допомагати людям розвиватися у будь-яких напрямках, набувати досвіду. Ми зосереджені на розвитку української молоді. Наша аудиторія, переважно, 18-35. Наприклад, якщо людина має проект чи ідею, але не має ні офісу, ні обладнання, то ми готові допомогти з цим. Приходьте і працюйте у нас. Американський дім можна використовувати, як коворкінг. Це досить звична справа.

А як взагалі отримати доступ до техніки?

Почнемо з того, що для того, щоб потрапити до Американського дому, потрібен паспорт або ж водійські права. Якщо є бажання, можна оформити картку постійного користувача. Картку можна зробити всього за 5 хвилин: на місці вас фотографують, заповнюєте форму, і одразу ж отримуєте картку. З цією карткою можна спокійно користуватися абсолютно будь-якою технікою. До того ж вона надає і інші переваги – доступ до інших ресурсів, таких як онлайн-бібліотека – iReadUSA. Там можна знайти художні книжки англійською мовою. І читати їх, маючи картку, можна у будь-якій частині світу. Також у нас на території є доступ до eLibraryUSA –  бібліотеки з різними базами даних різних американських університетів та інституцій. Наприклад, навіть є декілька баз, якими користуються викладачі та студенти Гарвардського університету. Картка дійсна впродовж двох років, потім можна отримати її повторно вже з оновленими вашими даними. Також за допомогою картки можна зареєструватися на отримання безкоштовного доступу до системи вивчення англійської мови. Вона називається FluentU. Це інтерактивна навчальна платформа. Окрім усього цього, власники карток отримають від нас ньюзлеттер  – інформаційний бюлетень. Не лише про події в домі, а й взагалі, про те, які з’являються нові можливості для розвитку: тренінги, конкурси, гранти, семінари, а також поради, як вивчати англійську мову. І це все безкоштовні ресурси.

Які заходи проводите? Чому надаєте перевагу?

Є такі заходи, які відбуваються практично щотижня. Це покази фільмів мовою оригіналу, художніх та документальних. Щосереди – інтерактивний розмовний клуб.  Безліч тренінгів та семінарів щодо освіти у США. Їх проводить консультативний цент EducationUSA. Вони піднімають такі теми, як: вибір університету, мотиваційне есе, тести для вступу та багато іншого. Інколи вони проводять й індивідуальні консультації.

Хто фінансує Американський дім?

Фінансує Посольства США в Україні. А от адмініструє Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX.

Чи є постійні партнери?

Якщо чесно, партнерів дуже багато. Ми співпрацюємо як з міжнародними, так і з українськими організаціями.

На відкритті колишній заступник державного секретаря США з питань публічної дипломатії Річард Стенґель назвав центр символом підтримки Америкою українських інтересів. Як відчуваєте, чи виправдав культурний центр такий статус?

Свою роботу оцінювати важко. За мене краще скажуть наші відвідувачі. Щомісяця до нас приходить близько 3 000 людей. Їм подобається у нас – і це найголовніше. Насправді формат  Американського дому в Україні – унікальний. Більше такого американського центру нема у світі ніде. Це пілотний проект.

І на останок, на які події найближчим часом запросите?

Як я вже розповідала, у нас багато заходів, на будь-який смак. Усі цікаві та пізнавальні. Ми кожного дня оновлюємо календар подій, тому не вагайтеся, обирайте ті, які вам до вподоби, і приходьте. Ну і, звичайно, запрошуємо усіх на святкування Дня незалежності США. Цього року подія відбудеться 1 липня.

 

Спілкувалася Вікторія Хуторна

 

ПОДІЛИТИСЯ:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.