Перейти до вмісту
Home » Безвізова епопея України

Безвізова епопея України

Європейський союз підтримав надання Україні безвізового режиму. За лічені дні відчиняться кордони 13 країн для українців. Як підписували угоду та які настрої були за кілька годин до голосування Європейського парламенту? Про це ми поговорили з головою представництва ЄС в Україні Г’югом Мінгареллі.

Україна виконала умови безвіза ще в жовтні минулого року. Що стримувало Європарламент ці 5 місяців? Що змінилося зараз? І чому навіть після затвердження механізму призупинення безвізового режиму рішення по Україні відкладалося? 

Рішення щодо України насправді не відкладалося. У першу чергу Україна повинна була виконати всі свої зобов’язання. За останні два роки вона прийняла багато далекосяжних і амбітних реформ у рамках плану безвізового режиму. Тому комісія підтримала запропоновану у квітні минулого року пропозицію, прийняти безвізовий режим для громадян України. І таким чином процес почався. Рішення уже опублікували в журналі ЄС. І ось, 11 червня, безвізовий режим запрацює.

Які були найважливіші процедури?

Усі процедури були важливі. Але останніми етапами були голосування Ради ЄС. Потім безвізовий режим підтримав Європарламент. Після цих процедур законодавчий акт підписав президент Європарламенту, а потім його опублікували в офіційному журналі ЄС. Рішення набуде чинності й безвізовий режим запрацює на 21 день після публікації.

Чому ми трохи відстаємо від Грузії, хоча питання безвізового режиму для наших країн, планували розглянути за один раз?

Країни розглядалися окремо. Усе залежало від їх рівня виконання усіх вимог. Тому не можна порівнювати ці дві країни. Але зараз це вже не має значення, немає причин для хвилювання – невдовзі впровадження безвізового режиму розпочнеться і в Україні.

Чи чекають країни Європи на своїх територіях українських гостей? 

Я дуже радий за українців. Ми сподіваємося, що більша кількість українських громадян отримають користь від нового режиму та матимуть змогу безперешкодно подорожувати Європейським союзом.

 

Розмовляла Роксолана Лісовська

 

ПОДІЛИТИСЯ:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.