Перейти до вмісту
Home » Фільми-протести: абсурд vs консьюмеризм

Фільми-протести: абсурд vs консьюмеризм

Радимо вам бунтівні фільми різних епох для вечора роздумів.

«Висотка», 2015

Режисер Бен Вітлі

Дехто класифікує цей фільм як науково-фантастичний трилер, дехто як антиутопію: в елітній багатоповерхівці що вище поверх, то більше вседозволеності і прав. Але вакханалії та вечірки закінчуються великою різаниною, коли терпіння бідніших луснуло від постійних утискань багатіїв. Та чи завжди успішні та гарні собою, розумні й багаті заслуговують ненависті?

«99 франків», 2007

Режисер Ян Кунен

Екранізація однойменного роману Фредеріка Бегбедера. Сатира на рекламний бізнес. Через особисту історію Октава Паранго, якого зіграв Жан Дюжарден, показуються просякнуті кокаїном і розпустою будні шалених рекламістів, здатних продати будь-яку ідею, і раптове бажання одного дня збунтуватися проти системи, яка їх і породила, саботуючи свою ж рекламну кампанію.

 «Привид свободи», 1974

Режисер Луїс Бунюель

Бунюель зробив постійною темою своїх картин критику сучасного йому суспільства, церкви і архаїчних традицій. «Привид» — не виняток. Фільм складається із сюрреалістичних епізодів, де фото пам’яток архітектури герої вважають порнографічними. Замість вечері гості сидять за столом на унітазах, а їсти ходять до туалету. Режисер навмисно перевертає все з ніг на голову, щоб показати буржуазії абсурдність їхнього життя у фальші і мімікрії.

«Скромна чарівність буржуазії», 1972

Режисер Луїс Бунюель

Удостоєна «Оскара» класика світового кінематографу. Бунюель знущається над головними персонажами — компанією буржуа, яка збирається за вечерею, але щоразу їхній трапезі перешкоджають різноманітні обставини. У сюжеті переплітається сни героїв та реальність, куди жорстокіша, бо вона мстить їм за надмірні прагнення та лицемірство.

 

Переглянула і рекомендує Ольга Усачова

ПОДІЛИТИСЯ:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.