Перейти до вмісту
Home » Наскільки глобально потеплішало в Білому домі?

Наскільки глобально потеплішало в Білому домі?

Трамп говорив багато, часто та гучно. А ще він твітив так само багато. До його ексцентричних висловлювань американці, як, власне, й увесь світ, здавалося б, починають вже звикати. Але є одне «але». Питання кліматичних змін та глобального потепління пан Дональд вважає звичайнісінькою містифікацією китайців. Такий погляд президента єдиної наддержави світу на питання планетарного масштабу дещо бентежить НАСА, Папу Римського, і якщо вникнути в суть питання, то бентежитиме і нас з вами. Згадаємо, що й коли Президент США заявляв про проблеми клімату.

Одна з найбільш резонансних заяв Трампа через Твіттер від 6 листопада 2012 року підняла на вуха весь Інтернет.

«Концепція глобального потепління була придумана китайцями, аби зробити американську промисловість неконкурентоздатною».

Реакція людей була негайною і виправдано. Переважно питали в автора цієї думки, а чи не зійшов він раптом з глузду. А за чотири роки Трамп запевняв усіх, що це був просто жарт і він вважає глобальне потепління просто дуже дорогим податком.

6 грудня 2013 року він написав:

«Крижана буря котиться з Техасу до Теннессі – Я в Лос Анджелесі й тут мороз. Глобальне потепління це повна й дуже дорога містифікація».

Можливо, хтось із численних радників Трампа мав би підказати йому, що не можна судити про планетарний клімат через одні невдалі передріздвяні канікули. У коментарях користувачі Твіттера навіть пропонували йому результати реальних наукових досліджень. Певно, не підколоти Трампа в той момент було неможливо.

«Я стою на Землі, але все виглядає плоским. Той факт, що Земля кругла – це містифікація», – прокоментував один з дописувачів. Буквально за двадцять хвилин майбутній президент додав:

«Ми маємо сконцентруватися на неймовірно чистому та здоровому повітрі й не відволікатися на дорогу містифікацію, якою є глобальне потепління».

Усе, завіса.

1 січня 2014 року майбутній пан Президент уже вирішив не добирати слів та прямо висловив все, що він думає про наші з вами (ну не його ж) кліматичні проблеми. Але тут у мене виникли проблеми з перекладом: перекласти дослівно не можна, а в українській мові такого ж звучного еквіваленту, на жаль чи на щастя, немає.

«Це дуже дороге GLOBAL WARMING bull**it має спинитися. Наша планета замерзає, рекордно низькі температури і наші науковці з питань глобального потепління застрягли в льоду».

Не знаю, що там і де замерзає в пана Трампа, проте світова наукова спільнота рішуча та категорична у своєму вердикті: планеті спекотно, а разом з цим ми втрачаємо нашу флору та фауну.

Розуміння ситуації в коментарях було набагато більше, ніж у самому твіті. Наведу кілька з них: «Вау, це справжній антинауковий нонсенс», «Дональде, якщо тобі холодно, то одягни светра, а не розповідай про це всьому світові», «Наука не може пояснити твоє волосся, проте вона може пояснити глобальне потепління». А й справді, здається, самому лише Трампу холодно.

Січень 2014 був особливо врожайним за кількістю твітів Трампа про «вигадану» проблему глобального потепління. Із найяскравішого:

«Наша країна й досі витрачає кошти на містифікацію глобального потепління?», «Усі погодні явища використовуються містифікаторами глобального потепління, щоб обґрунтувати вищі податки для порятунку нашої планети».

Питання, яке не дає Трампу спокою вже давно – Паризька кліматична угода. Ще за часів президентства Барака Обами підприємець говорив:

«У той час, як світ збентежений та розвалюється через стільки причин, зокрема через ІДІЛ, наш президент переймається глобальним потеплінням. Яка сміховинна ситуація».

Під час своєї передвиборчої кампанії Трамп пообіцяв скасувати Паризьку кліматичну угоду та всі дії виконавчої влади Обами, які лише забирали в людей робочі місця. А також припинити податкові виплати від США на програми боротьби з глобальним потеплінням ООН. Ну що ж, успіху йому в цій нелегкій справі. Термін Трампа тільки розпочався, а американці вже хапаються за голови. Жарти скінчилися.

 

Пригадувала Олена Бондаренко

 

 

ПОДІЛИТИСЯ:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.