Перейти до вмісту
Home » Екостиль по-одеськи

Екостиль по-одеськи

Дерево-вітряк — унікальний проект, що поєднує в собі екологічність та енергетичну цінність. Уперше його розробили вчені з Франції, заявивши, що ніхто у світі не зможе повторити їх успіх. Зухвалі французи не підозрювали, що хлопці з Одеси сприймуть їх слова як виклик та сконструють власне – українське дерево.

Джерело: dumskaya.net

Юрій, наш колега, побачив в інтернеті французьку розробку. Стало цікаво, не відкладали в довгу шухляду, вирішили самі спробувати. У підсумку, так закрутилося, що зробили досить швидко його. І воно вийшло в 2 рази дешевше, ніж у французів. Ну і … Продовжили займатися в цьому напрямку. Оскільки вони вважали, що це неможливо повторити, це був унікальний продукт для них.

Найважче, за словами інженера Григорія, було вигадати нову схему підключення. А ідеї щодо зовнішнього вигляду прийшли швидко. Перевірка власних сил – не єдина мотивація у цьому проекті.

Та тут навіть не було думки перебити французів, було просто цікаво зробити це самим, реалізувати цей проект. Ми хотіли дуже сильно попрацювати з містом, з Україною, тобто поставити їх на вулицях, просто реалізувати цей крутий проект і все. Сенс був такий. Ми навіть не особливо щодо заробітків задумалися.

Проект є унікальним не тільки зовнішньо, але й технологічно, адже працює безшумно та може бути розташованим у будь-якій точці.

У першу чергу ми б хотіли, що б це стояло у всій Одесі. Тому що це круто, це привернуло б увагу до нашого міста та принесло б багато туристів. Оскільки, на жаль, чомусь Одесу весь час обділяють.

Ми хотіли б власними силами якимсь чином привернути увагу, допомогти. Воно так само виробляє електроенергію. Можна живити всі ліхтарні стовпи, пейпали, освітлення, вивіски.

Французький аналог дерева-вітряка. Джерело: agroportal.ua

Вартість дерева залежить від його розміру. Мале коштує 11 500 доларів, середнє – 24 тисячі, велике – 35. Створити конструкцію допомагали студенти, професори політехнічних вишів, друзі та партнери. Бажання зробити корисний продукт перевищило фінансові труднощі розробників.

Ми всі економили на всьому. Тому що цей проект — це наше, грубо кажучи, дітище. Велике дітище, яке дійсно почало реалізовуватися. І ми бачимо, ми можемо доторкнутися, помацати. Це не просто ідея, яка витає в повітрі.

На дереві креативна діяльність хлопців не закінчиться. Реалізувавши цей проект, вони розпочнуть новий, назва якого поки що тримається у секреті. У планах – подарувати «Електро» місту та установити його.

Це продукт, який допомагає людям. Він унікальний в своєму роді. І на цьому можна не тільки заробити … Зрозуміло, що в цікавить у цій справі й заробіток, але тут найважливішим моментом був сам продукт, який пр носить користь.

Одеський проект майже одразу перекваліфікувався на міжнародний. Коли вітряк «Електро» продемонстрували на одній з виставок в Одесі, їм одразу зацікавилась європейська компанія «Yours energy», уклавши з українськими розробниками ексклюзивний контракт. Сподіваємося, що вже зовсім скоро троє Одеських інженерів зможуть змінити світ на краще.

 

Розпитував еко-піонерів Роман Буцев

ПОДІЛИТИСЯ:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.