Перейти до вмісту
Home » Почати з нуля: Естонія переїжджає

Почати з нуля: Естонія переїжджає

Консульство Естонії раніше було лише в Криму. У зв’язку з окупацією півострова країна вимушена починати свою роботу з нуля, відкривати нове консульство у Харкові. Ми зустрілися з повноважним послом Естонії Гертом Антсу, який розповів, що країна планує відкривати консульства в інших містах України. Посол також поділився своїми сподіваннями щодо української євроінтеграції.

Джерело: geopoliticalreview.org

Чому ви відкриваєте консульство саме у Харкові?

Ну чому саме у Харкові? Треба починати з того, що в Естонії було лише одне повноважне консульство в Криму. У зв’язку з сьогоднішньою ситуацією, в європейських країнах там не залишилося повноважних консулів, тому ми вимушені починати з нуля. Усе-таки Харків – це друге місто за кількістю населення в Україні після Києва. Там живе певна кількість естонців. Це важливий центр освіти, промисловості, тому це логічно. Звичайно, я сподіваюсь, це буде не лише Харків, а й Львів, і південь країни.

З якими проблемами зіткнулося консульство в Криму після окупації півострова?

Це було консульство пов’язане з Києвом, тому що посольство у Києві. Важко було тримати контакт з консульством, оскільки там була вже російська влада. Нормальний консул має спілкуватися з владою, наприклад, у Харкові, Львові вони мають підтримувати контакт. У Криму треба тісно спілкуватися з російськими окупантами, а це вже інша справа.

Балтійські країни в цілому підтримують прагнення України на шляху до вступу в ЄС. А в чому полягали труднощі євроінтеграції для Естонії в минулому?

З одного боку такі логічні труднощі. Нам треба було перейти від російських стандартів до європейських. Змінити майже всі закони, наприклад, для в’язниць, освіти. Повністю змінювати країну. Але ще найважче – це одночасно будувати нову країну та інтегрувати у Європу. Це означає зробити так, щоб кордонів не було. Інтеграція означає менше контролю над своїми справами.

На що варто звернути увагу Україні на шляху до євроінтеграції?

Не потрібно розчаровуватися, коли щось не виходить або виходить на шість місяців пізніше, ніж розраховували. Нічого жахливого у цьому нема. Треба робити реформи, боротися з корупцією. Якщо Україна стане нормальною європейською країною, їй дуже важко буде сказати «НІ» членству в Європі.

 

Спілкувалася Оксана Савоскіна

ПОДІЛИТИСЯ:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.