Перейти до вмісту
Home » Як роздрукувати… шоколад?

Як роздрукувати… шоколад?

Тепер у Бельгії не лише найсмачніший, а й найоригінальніший шоколад. У бельгійському місті Жамблу почали виготовляти шоколадні 3D-скульптури. Фігурки у вигляді кажанів, зайчиків, квіток, букв і не тільки можна скуштувати в шоколадній лабораторії La Miam Factory.

Джерело: El Confidencial

Тут використовують спеціальні 3D-принтери, які допомагають створити ідеальну міні-скульптуру. Спочатку шоколад розплавляють на водяній бані, потому заливають у спеціальний шприц, який  вставляють у 3D-принтер. Після цього кондитер обирає малюнок на комп’ютері, що підключений  до принтера, і машина виробляє необхідну форму.


“Цікавим є те, що за допомогою 3D-принтера ми можемо створювати фігури, які не можна зробити шляхом простого плавлення шоколаду. Тоді вони або випирають, або мають порожнисту форму. 3D-шоколад – це інновація у кондитерській сфері, що дозволить виробника повністю виражати свою творчість та виготовляти абсолютно нові вироби”,

 зазначає Гатан Річард, технічний директор і співзасновник La Miam Factory. Його колега Крістоф Друет додає:

“Як правило, такий шоколадний виріб не можна створити іншим способом. Він має особливу форму, якої неможливо досягти без 3D-принтера. Цей шоколад особливий. Тому коли кондитери його бачать, вони кажуть: «Нічого собі, як ви це зробили?”

Джерело: miamfactory.com

La Miam Factory пропонує свої послуги для двох видів покупців – компанії, яким потрібні оригінальні шоколадні логотипи та виробники шоколаду, які хочуть замовити особливі 3D-фігурки. Незважаючи на те, що Бельгію вважають центром шоколадного виробництва, технологія 3D-принтера тут з’явилася пізніше за інші країни. Однак Директор La Miam Factory стверджує – їх вироби унікальні:

“Головна особливість, яка відрізняє наші фігурки від інших, зроблених за тією ж технологією, є тонкість друку. Товщина виробу – 0,2 міліметра. Більше того, ми можемо зробити шоколад  навіть і 0,1 міліметра в товщину. Таким чином наше виробництво збільшується вдвічі.”

Джерело: El Confidencial

La Miam Factory вже має 5 постійних клієнтів. Фабрика виготовила  200 шоколадних логотипів для бельгійської хімічної компанії «Солвей», серію різдвяних ялинок для бельгійського шоколадного виробника Гальєр і шоколадні пивні пляшки для пивоварні Бертінчампс. Оскільки 3D-шоколадні фігурки дуже легко ламаються і їх складно транспортувати, фабрика планує відкрити майстерні в різних країнах світу.

 

Дивувалась Анжела Ляшко

 

 

 

ПОДІЛИТИСЯ:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.