Перейти до вмісту
Home » Хочете вирішувати долю країни? Відправте СМС!

Хочете вирішувати долю країни? Відправте СМС!

«Якщо свою позицію висловлюють тисячі молодих людей, її дуже важко ігнорувати». Так вважає команда U-Report – проекту, який вже тривалий час діє в Україні, однак мало хто про нього знає. Ми розкажемо, як працює ця ініціатива від ЮНІСЕФ і чому це важливо.

U-Report — це такий новий формат моніторингу суспільної думки. Щотижня учасники, яких у світі близько 3 мільйонів, відповідають на короткі актуальні запитання стосовно освіти, молодіжної політики, потреб суспільства і так далі. Не просто так, а щоб їх думку врахували важливі люди з верхівки.

Координаторка проекту Лілія Любомудрова розповідає:

У ЮНІСЕФ виникла ідея – створити можливість дізнаватись думку десятків тисяч чи навіть мільйонів молодих людей і враховувати її у прийнятті рішень на різних рівнях. Потрібно, щоб дані збирались швидко, і не вимагали від молодих людей значних зусиль. А ще краще, щоб це було цікаво, корисно, весело.  Так з’явився U-Report – “you report” – «ти звітуєш». Опитування, які проводяться через звичні канали комунікації молоді – СМС, соцмережі, месенджери, і доповнюються навчальними івентами і дружньою спільнотою U-репортерів.

Особливістю проекту є швидкість отримання результатів, так як опитування відбуваються в реальному часі. U-репортери відповідають на питання і в цю ж хвилину на сайті відслідковується приблизна статистика. Що також є дуже важливим, опитування цілком анонімні та безкоштовні. Це означає, що респонденти можуть бути повністю відвертими та виражати свою думку прямо.

Між іншим, ініціатива діє в 35 країнах світу. Наприклад, у Мексиці учасники U-Report вже домоглися внесення змін у розробку нової молодіжної політики. У Ліберії виявили серйозну проблему сексуальної експлуатації в школах. А в Ірландії U-Report сприяв визначенню п’яти найбільших проблем молоді в країні. Україна ж стала першою країною в Європі, яка долучилася до проекту два роки тому. Нині вітчизняних ю-репортерів понад 32 тисячі, і на цьому зупинятися не планують.

Лілія Любомудрова пояснює:

U-Report – це маленькі кроки щодня у великій справі, яка називається участь молоді. Ми прагнемо створити систему, у якій «десижн-мейкери» консультуються із молоддю у всіх питаннях, які вона вважає актуальними. Ми ділимося результатами кожного опитування зі всіма, у соцмережах, на сайтах партнерів, у листуванні, на особистих зустрічах і круглих столах із представниками відомств, великих молодіжних заходах. Для того, щоб якомога більше рішень залежало від думки молоді. Ось так ми допомагаємо впливати на зміни в Україні, що в наш час зробити досить складно.

Нині молодь становить 1/6 населення світу – більше, ніж коли-небудь в історії. Це сповнені сил люди, які завтра стануть лідерами суспільства. Вони бачать життя та його проблеми сучасним, свіжим поглядом. Тому їх думку потрібно приймати до уваги на рівні світу, країни, міста й будь-якої інституції, яка прагне забезпечити людству комфортне майбутнє.

 

Знайомилася Анна Нагорна

ПОДІЛИТИСЯ:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.