Перейти до вмісту
Home » Fake it up: чим підступний бренд “Abibas”

Fake it up: чим підступний бренд “Abibas”

Злощасна сумка з написом «Shanel» у вагоні десь між Золотими воротами і Лук’янівською ловить зневажливих поглядів більше, ніж Анна Кареніна в театрі. Хоча той шматок текстилю нічию честь не посоромив і нікому не зашкодив.  Чи все ж нашкодив? Давайте розбиратися, наскільки велика проблема підробок і кому шкодять кросівки «Abibas».

Торговець підробленим товаром у Римі. Джерело: vogue.it

Наскільки великий ринок контрафакту?
На сьогоднішній день підробляють практично все, адже попит народжує пропозицію. За даними світової статистики, часто підробляються ліки: це те, чого потребують люди по всьому світу. Не варто забувати і про електроніку: охочих мати продукцією з «яблуком» більше, ніж готових заплатити 700 доларів. Звичайно, не можна не врахувати, що масово підробляють товари luxury сегменту: сумки, одяг і взуття, аксесуари …

У загальну купу можна додати також косметику, парфумерію, їжу і ще близько тисячі пунктів. Якщо в цифрах, то за оцінкою Організації економічного співробітництва та розвитку, обсяг ринку підробок на 2016 рік дорівнював 413 млрд євро (для порівняння: весь обсяг модної індустрії оцінюють в 1,2 трильйона євро). І з 2013 року його він виріс учетверо.

Так кому ж зашкодили кросівки «Abibas»?
У першу чергу, контрафакт є незаконним у всіх країнах світу. А контрафактом вважаються і ці бідолашні вищезгадані кросівки і навіть та сукня, яка «не підробка, а репліка». А будь-яка незаконна діяльність істотно впливає на економіку країни. З урахуванням впливу на інші сфери збиток стає катастрофічним. Ще у 2013 році загальна сума збитку нанесеного ринком контрафакту на сектор продажів дорівнювала 43,3 млрд євро тільки для Європейського союзу (дані Europe’s Office for Harmonization in the Internal Market).

Але наявність підробок впливає не тільки на бренди, які щось недоотримали. Діяльність фальсифікаторів максимально ховається від очей державних підрозділів, вони не платять податки від своєї діяльності, відповідно велика сума грошей не потрапляє до бюджету. Тому того ж року країни ЄС недоотримали 8,1 млрд євро, і було втрачено понад півмільйона робочих місць. Ефект метелика: в одному місці хтось купив підробку, в іншому — людина втратила роботу.

Полісмен затримує торговців підробленими товарами у Нью-Йорку. Джерело: www.csmonitor.com

Торговець підробленими товарами у Венеції

Як убезпечити себе?
Почнемо з того, що товари варто купувати в оригінальних магазинах або в офіційних представників бренду. Сьогодні список офіційних продавців у вашій країні і місті можна знайти на сайтах багатьох марок. Звертайте увагу на якість товару і співвідносьте його ціну з загальною ціновою політикою бренду, чий продукт зацікавив. Забудьте про шопінг через соціальні мережі. За відсутності фактичних доказів покупки (яких в соцмережах не може бути в принципі) ви позбавляєте себе будь-якого захисту з боку закону, як і пов’язаних із ним «привілеїв» щодо повернення і відповідності якості.

Особистість продавця залишиться максимально засекреченою, в той час як ви будете сидіти біля розбитого корита. А що ж робити з тими, хто свідомо купує підробки (нехай безгрішний першим кине камінь)? На жаль, можна розраховувати тільки на самосвідомість кожного. Важливо зрозуміти, що ми платимо не просто за продукт, а за його розробку, за роботу людей, навіть за рекламу, завдяки якій змогли дізнатися про цю річ. Віддаємо податок державі і сплачуємо за виробництво нових товарів. За фактом, ми робимо внесок в наше майбутнє. А на нього краще не скупитися.

 

Радить Анастасія Пилипейко

ПОДІЛИТИСЯ:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.