Перейти до вмісту
Home » Одна вдома у Валенсії

Одна вдома у Валенсії

Європейська освіта – мрія багатьох українців. Десятки студентів їдуть щороку у країни Центральної і Західної Європи. А от південний напрямок обирають найменше. І даремно.

Ми розпитали Анну Семененко, студентку університету Валенсії. Провчившись три семестри в Інституті журналістики КНУ ім. Т. Шевченка, дівчина зважилася на кардинальну зміну вишу. Як живуть іспанські спудеї, чим особливі валенсійці і що в них спільного з нами – Аня розказала нам усе.

Чому ти вирішила вступити до університету за кордоном?

Я багато чула про переваги європейської освіти. Тож коли у мене з’явилась можливість, я зважила всі переваги та недоліки і вирішила, що європейська дає більше шансів. Та і в цілому в Європі більше перспектив в усіх сферах життя.

https://www.instagram.com/p/BUWWcQABWPr/?taken-by=__ana__semenenko__

Чи не боялася ти переїзжати?

Срашно було, адже треба було їхати в незнайому країну, та ще й лише трохи знаючи іспанську. Плюс у мене там нема жодних знайомих, і всі, кого я знаю, залишались в Києві. Але через те, що я цього хотіла, страх був з легким ароматом очікування нових вражень.

Яким чином ти обирала місто? Чому саме Валенсія?

Валенсія взагалі третє найбільше місто за кількістю жителів, після Барселони та Мадриду. А я хотіла і в мегаполіс, і в той же час в таке місто, яке буде не таким бурхливим як Барселона. Валенсія –зручне місто, бо тут середні ціни, більш-менш спокійно, і в той же час вона дуже сучасна.

https://www.instagram.com/p/BUwogcPh5K0/?taken-by=__ana__semenenko__

Як проходила підготовка до переїзду?

Після того, як я визначилась з містом, я почала читати про виші. Зупинилась на Університеті Валенсії. Я написала їм лист, довго очікувала відповіді. Потім просто діяла за їх вказівками. Коли я вже сплатила повну суму, отримала підтвердження, що я зарахована студенткою.  Далі потрібно було візу відкрити. Замовила  собі студентську на півроку, дуже легко отримала. І як останній етап – збирала чемодани. Тоді тільки усвідомила, що їду за кордон.

На що перше ти звернула увагу, коли прилетіла?

О, було неймовірно спекотно! Це просто одразу відчулося. А ще дуже вразила привітність іспанців. Вони і посміхались, і вітались, і постійно пропонували свою допомогу. Навіть трохи занадто.

https://www.instagram.com/p/BVBlZVGBBRY/?taken-by=__ana__semenenko__

Як і де ти живеш?

Живу тут у гуртожитку при університеті, але по суті це квартира, з чотирма кімнатами, спільною кухнею і ванною, та однією вітальнею. Зі мною живуть інші чотири іноземні студенти, ми досить швидко з ними подружилися. Допомагаємо один одному і з навчанням, і з усім іншим.

https://www.instagram.com/p/BVaaqjyB6jE/?taken-by=__ana__semenenko__

Яке ж воно, студентське життя в Іспанії?

Я навчаюсь на факультеті бізнес-адміністрування. Пари дуже цікаві, але важкі. Рівень освіти доречі дуже відрізняється, дійсно.

А життя… Та в принципі як і у кожного студента – в першій половині дня пари, з девятої до третьої. Потім ми зазвичай кудись ходимо з одногрупниками. Повертаємось в гуртожиток, виконуємо завдання. А ввечері гуляти –обов’язкова процедура, хоча б ненадовго, бо іспанці – народ веселий. Навіть було декілька днів, коли так і не лягла, бо ми ходили разом в клуб і повертались під ранок. Робимо це дуже рідко, оскільки все ж зараз на першому місці навчання.

Чи важко вивчати іспанську?

Я ходжу на курси. Я вже за місяць перейшла на рівень вище, завдяки викладачу. Викладачі дуже гарно подають матеріал, дуже привітні. Іспанська вивчається швидко, літери як написані, так і читаються. Є й винятки, але в цілому мова легка. Може, завдяки тому що я англійську знаю. Але мені здається, що мені легше її вивчати, бо я завжди в оточенні людей, що розмовляють іспанською. І те, що ми з друзями проводимо час разом і десь гуляємо, теж допомагає.

https://www.instagram.com/p/BVG9GC8hmVK/?taken-by=__ana__semenenko__

Чи дорого жити у Валенсії? Скільки коштів витрачаєш в середньому?

В Іспанії прожитковий мінімум складає 20 євро на день, в середньому. За місяць витрачаю десь по 200-300 євро. Але якби я частіше гуляла, то, певно,було б більше витрат. Крім того, після переїзду довелося купувати багато необхідного. Бувають ще й непередбачені витрати. Але поки що 200 євро в середньому.

Як харчуються іспанські студенти?

Коли як. Буває, що ми їмо разом поза гуртожитку. В якомусь студентському ресторанчику, проте робимо це рідко. У нас в гуртожитку спільний холодильник, проте оскільки смаки у всіх різні, то у нас по суті кожен залишає в холодильнику що хоче. А в межах університету звичайно є їдальня, де страви відрізняються.

https://www.instagram.com/p/BUydMZnBPh3/?taken-by=__ana__semenenko__

Як проходить типовий день валенсійського студента?

З дев’ятої до третьої години пари. Потім іду на курси іспанської, оскільки я її ще вдосконалюю. Ну а ввечері час готувати завдання, і якщо ще не занадто важкий день, то можемо ще піти погуляти.

Якими видами транспорту користуєшся?

До університету мені на метро їхати десь хвилин 15. До речі, тут у метро дев’ять гілок, заплутатись дуже легко. Разовий проїзд коштує три євро. А до курсів іспанської десь п’ять хвилин пішки.

Тут взагалі є і таксі, і автобуси, і трамвай. Тобто є з чого обирати. Студентський варіант пересування – звісно, пішки. Але найдешевший – автобус, бо проїзд коштує півтора євро.

Ти помітила щось спільне і відмінне між Києвом та Валенсією? Чи схожі вони взагалі?

Я б сказала, що ці два міста дуже різні. Архітектура, жителі, звичаї – все повністю відрізняється. Люди вітаються завжди, навіть коли ти кудись заходиш, і вони тебе не знають, навіть на вулицях. Темп життя іспанців зовсім інший. Люди дуже лініві, повільні. Хоча вони якимось чином встигають зробити всі завдання, при тому що з 2 до 4 сієста, а ще вони багато розмовляють по телефону, на щось постійно відволікаються. Здається, вони нічого не повинні встигати. Але, як не дивно, вони все роблять.

Архітектура міста звісно інша, бо двох однакових міст не буває. Єдине що, тут є безхатченки, і це трохи нагадує Київ.

https://www.instagram.com/p/BUuXr0Mh_IE/?taken-by=__ana__semenenko__

А як у жителів Валенсії зі здоровим способом життя?

Дуже багато з них курять, а от цигарками не діляться, до речі. Тих, хто бігає вранці не так вже й багато. У місті дуже багато барів, в основному іспанці ранкові години проводять там.

Якщо говорити про здорове харчування, окремих меню для вегетаріанців не помітила. Є декілька закладів з веганськими стравами, але профільних ресторанів нема. Тим більше, що ці страви дуже багато коштують. І взагалі мені, наприклад, важко уявити як може хтось бути вегетаріанцем в країні з такою смачною кухнею!

https://www.instagram.com/p/BU1Cb47hKxN/?taken-by=__ana__semenenko__

Чи встигла ти за місяць помітити щось таке винятково Валенсійське?

З того, що одразу пригадую, раз на тиждень, у середу обов’язково подають паелью (традиційна іспанська страва – ред.). А ще люди тут дуже люблять лежати на пляжі, як тільки є можливість, всі йдуть туди. Та взагалі таких маленьких місцевих звичок багато, просто я ще не так давно тут живу, щоб усі вивчити.

Що саме тобі подобається в Валенсії?

Тут дуже тепло. Але коли тут +39, це жах! Хоча море поруч, і це рятує.

Дуже подобається, те що тут багато кафе та магазинів. І архітектура міста надзвичайно приваблює. Цікаво ходити пішки і роздивлятись місто, бо є на що звернути увагу.

Спілкувалася Єлизавета Єгорова

ПОДІЛИТИСЯ:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.