Хто хоч раз чув про «Дикий театр», знає, що їхні вистави «можуть обурювати, мають вікові обмеження та не рекомендовані до перегляду людям з хиткою психікою». Якщо ви не належите до жодної з цих категорій, можна сміливо йти на «Віталіка».
В основі сюжету лежить п’єса українського драматурга Віталія Ченського у постановці головного режисера «Дикого» − Максима Голенка («Вій 2.0.», «ПопиМентиБаблоБаби», «Афродизіак»). Ченський написав свій авторський «Улісс» спеціально для «Дикого театру», а сам твір є автобіографічним. Перше публічне представлення тексту відбулося на фестивалі молодої драматургії «Любимівка» у Театр.doc.
Засновниця і продюсер «Дикого» Ярослава Кравченко наголошує, що «історія близька усім, хто причетний до Києва, бо всі ми дихаємо з автором п’єси одним й тим же повітрям». А коли з початком спектаклю пролунало місце розвитку подій Теремки, у декого з публіки це викликало щирі овації і захоплення. Контакт встановлено.
Головний герой вистави Віталік – сучасний Одіссей. За древньогрецькими міфами, Одіссей був розумним, рішучим, кмітливим і красномовним. Таким можна назвати і його сьогоднішнього «двійника». Віталік – це збірний образ сучасних сорокарічних чоловіків, які ще, мабуть, пам’ятають жарт з радянської комедії:
− Ти куди, Одіссей, від дружини, від дітей?
− Йшла би ти додому, Пенелопа!
Спитаєте, до чого тут крім героя давньогрецького епосу ще й алюзія на Джойса? Бо Улісс – це латинізоване ім’я Одіссея, та риси їхні подібні, хоч охоплюють і різні епохи. Історія нашого Одіссея-Улісса відбувається між двома революціями – Помаранчевою і Євромайданом. Формат вистави – стендап-історія від акторів Олексія Доричевського, який грає «м’якого» Віталіка, та Андрія Кронглевсько, − втілення мужності і рішучості головного героя. Який, втім, має свої комплекси і погані звички, буває наполегливим, а буває нерозторопним, захоплює і відштовхує, − іноді й рясним матом, на який Віталік не скупиться в обох іпостасях.
Він приїхав до Києва з Маріуполя, орендує квартири, шукає кохання і намагається самореалізуватися, а до особистих переживань додаються ще й дві революції.
Найближчі вистави − 6 та 30 серпня. Місце проведення − Київська Мала Опера. Слідкувати за подією можна на сторінці «Дикого театру».
Фото Ліза Щепіна
Оглянула Ольга Усачова