Перейти до вмісту
Home » Ти куди, Одіссей? або нова вистава Дикого театру

Ти куди, Одіссей? або нова вистава Дикого театру

Хто хоч раз чув про «Дикий театр», знає, що їхні вистави «можуть обурювати, мають вікові обмеження та не рекомендовані до перегляду людям з хиткою психікою». Якщо ви не належите до жодної з цих категорій, можна сміливо йти на «Віталіка».

В основі сюжету лежить п’єса українського драматурга Віталія Ченського у постановці головного режисера «Дикого» − Максима Голенка («Вій 2.0.», «ПопиМентиБаблоБаби», «Афродизіак»). Ченський написав свій авторський «Улісс» спеціально для «Дикого театру», а сам твір є автобіографічним. Перше публічне представлення тексту відбулося на фестивалі молодої драматургії «Любимівка» у Театр.doc.

Засновниця і продюсер «Дикого» Ярослава Кравченко наголошує, що «історія близька усім, хто причетний до Києва, бо всі ми дихаємо з автором п’єси одним й тим же повітрям». А коли з початком спектаклю пролунало місце розвитку подій Теремки, у декого з публіки це викликало щирі овації і захоплення. Контакт встановлено.

Головний герой вистави Віталік – сучасний Одіссей. За древньогрецькими міфами, Одіссей був розумним, рішучим, кмітливим і красномовним. Таким можна назвати і його сьогоднішнього «двійника». Віталік – це збірний образ сучасних сорокарічних чоловіків, які ще, мабуть, пам’ятають жарт з радянської комедії:

− Ти куди, Одіссей, від дружини, від дітей?

− Йшла би ти додому, Пенелопа!

Спитаєте, до чого тут крім героя давньогрецького епосу ще й алюзія на Джойса? Бо Улісс – це латинізоване ім’я Одіссея, та риси їхні подібні, хоч охоплюють і різні епохи. Історія нашого Одіссея-Улісса відбувається між двома революціями – Помаранчевою і Євромайданом. Формат вистави – стендап-історія від акторів Олексія Доричевського, який грає «м’якого» Віталіка, та Андрія Кронглевсько, − втілення мужності і рішучості головного героя. Який, втім, має свої комплекси і погані звички, буває наполегливим, а буває нерозторопним, захоплює і відштовхує, − іноді й рясним матом, на який Віталік не скупиться в обох іпостасях.

Він приїхав до Києва з Маріуполя, орендує квартири, шукає кохання і намагається самореалізуватися, а до особистих переживань додаються ще й дві революції.

Найближчі вистави − 6 та 30 серпня. Місце проведення − Київська Мала Опера. Слідкувати за подією можна на сторінці «Дикого театру».

Фото Ліза Щепіна

 

Оглянула Ольга Усачова

ПОДІЛИТИСЯ:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.