Перейти до вмісту
Home » Чого ви не знали про Єгипет?

Чого ви не знали про Єгипет?

За словами гіда й журналіста в одному арабському обличчі, він дещо схожий на Ліван, агресивно налаштований до росіян, хоча й залежний від них, революційний, дещо брудний, з півночі на південь контрастний, але повсюдно піщаний, спекотний та мусульманський.

Я провела у Єгипті 7 днів майже поза будь-якою зоною досяжності. Це був тиждень нетипових буднів та різноманіття всього того, що тільки можуть запропонувати солонючі морські простори та вітряна пустеля.

Кілограми з’їденого улуну, винограду та єгипетської дині, бедуїнський кальян та хліб, дегустація соку з гуави та ще багато-багато задоволення для смакових рецепторів.

Єгипет зустрів відсутністю повітря та, насправді ж, вологості у ньому. Ти не ти, коли виходиш з літака і не маєш, чим дихати. Згодом звикаєш. Звикаєш, що десь о 7 бачиш сонце та місяць водночас. Звикаєш, що 47 градусів тепла — це ще прохолодно, і тобі пощастило. Звикаєш до 15 булок на тарілці у маленької арабки.

Українці, єгиптяни… Чим вони різні

У них теж є McDonald’s та KFC. Вони теж люблять своїх дітей та вміють розважатися. Вони також спочатку згорають від нещадного тропічного сонця і лише потім отримують приємну коричневу засмагу.

А ще в Єгипті куди не глянь – недобудовані будинки. Майже як київські довгобуди. Батьки будують поверх для сина, коли той одружується. Скільки синів у сім’ї, стільки й поверхів будинку. А ще за недобудований дім не треба платити податки.

Коли виїжджаєш за межі туристичного містечка з його помпезними готелями, бачиш, що багато людей в Єгипті живуть дуже бідно. Ми проїжджали повз розвалене ліжко під рваним наметом обабіч дороги. У наших хлівах домашні тварини просто розкошують, а скаржитися на відсутність гарячої води в гуртожитку після такого просто соромно.

Де заробити гроші, якщо навколо пустеля?

Спершу подумали, що єдиний спосіб заробітку у Єгипті — туризм. Однак, якщо вірити словам гіда Ісламушки, це ми просто жили у місті, в якому немає жодного заводу, тому всі місцеві жителі заробляють лише на туристах. Насправді ж лише 5% населення країни працює у туризмі, 70% — у сільському господарстві та 25% — у сфері послуг. А за словами галантного продавця у парфумерній лавці неподалік готелю, Єгипет узагалі годує увесь світ, і в жодній країні стільки всього не вирощують. Звичайно, ми не могли не помітити: повсюди плантації бананів, єгипетської картоплі, кукурудзи та височезні фінікові пальми, з яких неможливо зірвати жодного фініка.

Але в Хургаді була вкрай цікава історія з персоналом, у якого не виникало труднощів відрізнити нас від місцевих, який добре знав ціну одному долару. До речі, на півдні Єгипту працюють лише чоловіки, натомість жінки сидять вдома та няньчаться з десятою дитиною.

Єгиптяни з легкістю вивчають мови туристів, які до них приїжджать. У словниковому запасі російської мови можна виокремити такі ключові фрази: “Я холост”, “Ты шакира”, “Вах, София Ротару”. Найкмітливіші англійською питають “Where are you from?” та викрикують у відповідь “Слава Україні”. Хочеш нормально прибрану кімнату — один долар,  сходити в туалет у забігайлівці при дорозі — один долар (ну добре, на трьох), віддячити водієві за те, що привіз вчасно і без зайвих пригод — закони незмінні. І деякі, здається, не просять, але чекають.

Коротко про головне

Найголовніше, як виявилося, у Єгипті — взаємоповага. Спробуй лише перебити гіда, який активно намагається тобі щось продати, відчуєш себе з ніг до голови облитим його самовпевненістю.

Певно, чайові — це теж так званий вид взаємоповаги, бо щойно ти про них згадуєш, усі відразу починають поважають тебе.

Найцінніше у Єгипті — вода та кондиціонери. Ти їх любиш, завжди шукаєш та радієш, коли вони є. На щастя, вони є скрізь, оскільки електроенергія в країні дешева.

Безпека попри все

Не так і давно, у травні, у центральній частині Єгипту 23 паломника було вбито та 25 християн поранено терористами.

Днями у Хургаді, де ми ще кілька днів тому спокійно розгулювали, невідомий з ножем напав на туристів. За даними агенства Reuters, у готелі Zahabia загинуло 2 німецьких туристки та ще 4 іноземки поранено.

З 10 квітня у Єгипті запровадили надзвичайний стан, а 4 липня його продовжили ще на 4 місяці.

В принципі, якщо ти подорожуєш за путівкою від туристичної компанії, про твою безпеку дбають найбільше. На дорогах кожні 20 км стоїть дорожня поліція. Скрізь в музеях, гробницях, будь-яких інших туристичних місцях на входах металодетектори. Тебе привозять і забирають у чітко зазначеному місці у зазначений час. Цікаво, чи вийшли б ми з стін готелю самі, щоб просто прогулятися.

І подорожі подорожами, але Міністерство закордонних справ України, та й я так само, закликає добре подумати, перш ніж обирати Єгипет місцем відпочинку найближчим часом. Тут колоритно, спекотно, різноманітно, але не варто ризикувати.

 

Подорожувала Іванка Савчук

ПОДІЛИТИСЯ:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.