Відучора на українських кіноекранах шведська спортивна драма «Борг проти Макінроя». Розбираємося, чому її варто дивитися усім не-спортсменам.
Фінал Вімблдону 1980 року. Протистояння між Бйорном Боргом (Сверрір Гуднасон) та Джоном Макінроєм (Шая Лабаф). Швед і американець. Лід і вогонь. Це не просто метафора, так і справді у журналістських матеріалах і тенісній літературі прозвали цих різних за темпераментом світових зірок великого тенісу.
https://www.youtube.com/watch?v=wgZ5F4B4C5k
Режисер: Янус Мец Педерсен
Слоган фільму: Деякі зірки сяють вічно.
На перший погляд, протилежностями спортсмени були з дитинства. Швед Борг з небагатої родини, але з підліткового віку наполегливо займається спортом, тенісом і хокеєм. Свого часу на юного Бйорна звернув увагу тренер Леннарт Бергелін. Можливо, саме без Бергеліна про Борга ніхто б і не дізнався.
24-річний Борг – стриманий і зосереджений на грі. Він – перша ракетка світу і має намір вп’яте завоювати на Вімблдоні чемпіонський титул.
Американець Макінрой походить із багатої сім’ї, але не росте розбещеним. У дитинстві проявляє гарні здібності до математики, та й у більш зрілому віці прислухається до батька і проводить з ним вільний час, наприклад, за грою в шахи.
На три роки молодший за Борга Макінрой, на момент подій стрічки друга ракетка світу, асоціюється у публіки із часто неспортивною поведінкою та суперечками зі спортивними суддями і журналістами. Та сам Борг в одній з розмов зі своєю нареченою ось так коментує нестриманість суперника: «Це не незібраність, а дещо інше…».
У фільмі переплітається тема минулого і теперішнього тенісистів, що краще дає зрозуміти: за медійними образами завжди стоїть щось інше, а іноді навіть протилежне.
Чи завжди Борг був втіленням скандинавської стриманості і відколи набув «фірмову» зовнішню холоднокровність? І чи справді Макінрой – скандаліст? І що йому заважає зосередитись на грі?
Так чи інакше цих тенісистів об’єднує спільна мета – перемога, а цілеспрямованість може навіть перетворити «ідеальних суперників» на друзів.
Цей фільм не про протистояння умовних добра і зла, а про заглядання углиб складних характерів переможців, бо насправді вони обидва джентльмени і бунтарі водночас.
Зустріти у потрібний момент свою людину дуже важливо – для когось цей момент настає раніше, для когось згодом, але кожен лідер все одно потребує віри у його можливості, потрібних слів у певний момент, а мотивація завжди з ним.
Кумирів не можна асоціювати з певними штампами, а от дещо розібратися у людській природі, зокрема у природі лідерства, що межує з одержимістю, вам допоможе спортивна драма «Борг проти Макінроя».
Розбиралася Ольга Усачова