Перейти до вмісту
Home » Гостротур Україною: премія «Сіль» визначила переможців

Гостротур Україною: премія «Сіль» визначила переможців

Нет описания фото.

Фото: «Сіль», Facebook

Протягом кількох останніх років Україна активно розвиває «гастро» сферу і ресторанний бізнес. Хай там що, а ось смачно поїсти українці люблять. Щомісяця по всій території країни відкриваються нові кафе, ресторани та бари. Які ж страви українці люблять більше, які заклади відвідують і яке п’ють вино? 

Премія «Сіль» і ТОП-заклади України

1 грудня 2019 року в Києві пройшла Національна ресторанна премія «Сіль», за результатами якої визначили найкращі місця для гарного і «смачного» проведення часу. Номінацій премії в 2019 році було 18. Серед них: «Відкриття року», «Ресторан з найкращою винною картою», «Найкращий бар» і «Найкращий street-food». Відкриттям року став ресторан «Ринкові відносини» у Дніпрі. Його незвичайний інтер’єр і нова концепція підкорили серця і шлунки не тільки відвідувачів, а й журі. За підсумками народного голосування перемогу в номінації «Відкриття року» отримав ще один заклад – ресторан «Думки вголос» у Харкові. 

Якщо хочеться поринути у світ справжньої української кухні, «Сіль» рекомендує «Канапу» у Києві. У ресторані-салоні Олега Скрипки та Дмитра Борисова на Андріївському узвозі можна замовити страви української кухні, приготовані за дореволюційними рецептами, а також спробувати вино національних виробників. «Канапа» є не тільки в Києві, а й у Варшаві. Сам Дмитро Борисов славиться своїми закладами 1€: «БПШ», «Білий налив», «Mushly Bar». Головна «фішка» таких закладів – страви не перебільшують ціну в 1€. 

Для поціновувачів стейків «Сіль» відібрала ресторан «BEEF м’ясо & вино». У ресторані зроблений акцент на м’ясні страви: класичні стейки з американської яловичини, птиця, м’ясо, приготоване на грилі, страви з баранини тощо.. 

Мішлен по-українськи 

Цього року «Сіль» представила перший ресторанний гід України. Він демонструє 140 найкращих закладів, відмічених Національною ресторанною премією, які пройшли ретельний відбір незалежними експертами і професійним журі. Гід розбитий за спеціалізацією ресторанів, а також по містах – таким чином читач зможе легко знайти потрібні заклади в будь-якому куточку країни. Нам вдалося поспілкуватися із Мариною Антонян, співавторкою гіду «Сіль» і колишньою керівницею ресторану «Flame».

Скільки років ти у цьому бізнесі і чи помітила якісь зміни в організації роботи ресторанів?

У ресторанному бізнесі я з 2016 року, з дня відкриття ресторану «Flame». Почала готувати з семи років, коли мама захворіла на рак. Дивилася Гордона Рамзі і Джеймі Олівера і мріяла в майбутньому відкрити свій ресторан.

Гастрономія в Україні стрімко розвивається, відкриваються ресторани з правильною концепцією, не тільки в Києві, а й в інших містах країни. Якщо порівняти ресторанний бізнес п’ять років тому і зараз, можна помітити велику різницю. Раніше на 100 відкритих ресторанів, закривалося близько 80 закладів. Зараз же ця цифра значно зменшилася. Зі 100 нових ресторанів, свою діяльність припиняють всього близько 30 закладів. Змінюється ринок, змінюються люди, але основне – сервіс, він не змінюється. 

Ти працювала у ресторані «Flame», розкажи про свою посаду. Що найскладніше і найприємніше в ресторанній роботі?

Для мене «Flame» – як перша дитина, адже ідея створення та концепція мої. Найскладнішим було утримати людей, адже їх не прив’яжеш до кухні. Сьогодні вони хочуть піцу, завтра суші, післязавтра залишаються вдома. Кожен день людина може відвідувати новий заклад, адже вибору задосить.

Що таке ідеальний сервіс для тебе?

Для мене ідеальний сервіс – це коли ти заходиш в заклад, і тебе зустрічають поглядом. Коли ти приходиш до гостей, тебе зустрічають зі склянкою води і, як мінімум із усмішкою, а потім проводжають за стіл, де все вже накрито. Ідеальний сервіс – це коли ти відчуваєш себе, як удома. Сервіс – це коли чисто, смачно, тобі усміхаються, тебе люблять і на тебе чекають. Буває, що сервіс залежить від однієї людини, наприклад, офіціанта. Я сама, як керівник, розумію, що одна дрібниця може зіпсувати враження про весь заклад. Коли ти чекаєш на меню або склянку води протягом тридцяти хвилин, коли садять за неправильний стіл, хоча заздалегідь забронював – усе це справляє негарне враження про заклад.

Що важливіше: їжа, обслуговування чи ціни?

Для мене їжа і обслуговування дорівнює ціні. Ціна – це якість. Іноді заходиш в ресторан і відчуваєш, що ти їси гроші. Для мене головною все-таки є їжа. Адже насамперед ми приходимо за смачною стравою. Я завжди повертаюся туди, де мені було смачно. Досі не можу забути смак хумуса в одному закладі.

Сподіваємося, український ресторанний бізнес не раз приверне увагу шанувальників високої кухні, а в містах будуть з’являтися заклади, заради яких сам Мішлен змінив би маршрут.

Соф’я Налєсна

ПОДІЛИТИСЯ: