Перейти до вмісту
Home » Якщо Сі Цзіньпін – Вінні-Пух, то Шіндзо Абе – Іа? Політика, яка стала мемом

Якщо Сі Цзіньпін – Вінні-Пух, то Шіндзо Абе – Іа? Політика, яка стала мемом

Сьогодні у Верховній Раді Анна Скороход 29 років запитала спікера: «Якщо разом попросити Зеленського, він розгляне правку №161?». З Русланом Стефанчуком плакала половина сесійної зали… Зеленський, розглянь правку! 

Добігає кінця чергове десятиліття. За цей час всі редактори нашого сайту досягли пубертатного періоду, закінчили школу та переглянули тисячі мемів онлайн: від нян-кету до розгубленого кота із салатом, від Пепе до малюка Йоди, від сумного Кіану до Кіану-татуся всього Інтернету. Особливістю цієї мемної декади є стрімке поширення політичних жартів. Тож погортаймо стрічку назад? 

 

Вінні-Цзіньпін 

У 2018 році в прокат вийшла стрічка «Крістофер Робін» – повернення на широкі екрани легендарної історії про Вінні-Пуха. З пристойної каси фільму ані юаня не належить китайському глядачу, адже кіно було заборонене до показу в КНР. Можливою причиною того стали меми про схожість голови держави Сі Цзіньпіна з ведмедиком із оповідань Алана Мілна. 

Таке порівняння започаткували користувачі китайських соцмереж у 2013 році. Колаж лідера КНР та Барака Обами поряд з мультяшними ведмедиком і тигром миттєво став популярним. А у 2014 році схоже зображення, на якому Шіндзо Абе тисне руку Цзіньпіну, порівняли з дуетом віслюка Іа та ласуном Вінні.

 

І хоча ми особливої схожості між лідером Китаю та діснеївським ведмедиком не вбачаємо, факт блокування владою будь-яких зображень з персонажем ще раз підтверджує магічну силу тупих Інтернет-приколів.

Дональд Трамп (гикає від кожного згадування його прізвища на нашому сайті)

Про американського лідера як одного з рушіїв сучасної поп-культури (зокрема, репу) вже сказано чимало. Звичайно, таку комічну особистість не могла обійти стороною й Інтернет-спільнота. Мексиканська стіна, лозунг «Зробимо Америку знову величною!», сексистські фрази на кшталт: «Мацати їх за “вареники”», злободенний імпічмент, помаранчевий колір автозасмаги, сумнівний вибір зачіски, надто довгі штани, особливості вимови, жестикуляції, уникнення слів, що містять більш, ніж 2 склади, – усе це було родючими темами для мемів та обговорень. 

Картинки по запросу melania trudeau

Фото: People.com

Картинки по запросу melania trump looks likeОкремою темою є такий собі «trouble in paradise» – жарти про дружину президента – Меланію Трамп (слов’янський акцент; погляд людини, яка тебе впізнає, але не може пригадати звідки; небажання тримати чоловіка за руку, поцілунок з Джастіном Трюдо тощо). Нерідко в мемах також з’являють обличчя дітей Трампа – Іванки («Якби Іванка не була моєю дочкою, я б з нею зустрічався!») та Беррона (малий сумує на президентських заходах, як студент на парах). 

Крім того, в американській мемній палітрі також з’являються обличчя основних опонентів республіканського кандидата: Гілларі Клінтон, Джо Байдена, попереднього президента Барака Обами та інших. 

Постіронічні політичні меми 

Певний час після блокування російських соцмереж типу «ВКонтакте» українська мемна культура перебувала в підвішеному стані. Хтось літав ВПНом до Франції, щоб погортати свіжі мемасики, а хтось пересувався на Facebook. 

І все ж українська молодь змогла осісти в Telegram, де нині існують десятки каналів, які поширюють актуальні меми. Одним із них є винесений в підзаголовок «Постіронічні політичні меми». Можете бути певні, що кожен політичний скандал знайде своє відображення в мемасиках з цієї сторінки. Зеленський, підозрілі рухи Іллі Киви, Зеленський, сумнівні листування Богдана Яременка, Зеленський, приголомшливі заяви Звіробій та Федини, Зеленський і старий-добрий олдскул: Кравчук, Кучма, Ющенко, Янукович, Порошенко. А про Зеленського вже сказали? 

 

Такі жарти поширюють на своїх сторінках усі більш-менш «politically woke» громадяни – від старого до малого. І нерідко саме меми як виявлення думки широкого загалу формують опінії конкретних людей, насправді не надто глибоко ознайомлених з темою. І поки в Китаї блокують зображення ведмедиків, а в Росії саджають за лайки, є відчуття, що українцям слід вичавити все можливе із сучасного порядку денного.  

Юля Наливайко

ПОДІЛИТИСЯ:
Позначки: