Перейти до вмісту
Home » ЖЫВЕ БЕЛАРУСЬ. НА АКЦІЮ СОЛІДАРНОСТІ ВИЙШЛИ У КИЄВІ

ЖЫВЕ БЕЛАРУСЬ. НА АКЦІЮ СОЛІДАРНОСТІ ВИЙШЛИ У КИЄВІ

Біло-червоно-білі прапори, революційні гасла та затримання активістів.

Наступного дня після проведення виборів у Білорусі, 10 серпня, десятки людей зібралися під стінами Посольства Республіки Білорусь в Києві на акцію солідарності з білоруським народом. Основні вимоги: невизнання результатів президентських виборів у сусідній країні та припинення застосування сили до мирного населення. 

Серед учасників мітингу українські громадські активісти, політичні діячі та білоруси, які не змогли проголосувати на виборах.

Повідомляється, що у Києві тільки третина охочих змогла проголосувати – усього 225 білорусів з близько шестисот охочих. За даними екзитполу, у столиці України 72,67%  проголосували за опозиційну кандидатку Світлана Тихановську і лише 9,65% підтримали президента Олександра Лукашенка.

“У Посольстві створили умови, які заблокували вільне голосування. Всередині будівлі була лише одна кабінка для голосування, впускали по одній людині у 15-20 хвилин, дуже довго перевіряли документи. Ми простояли 10 годин в черзі, затримки пояснювали епідеміологічними заходами”, – розповідає білоруський журналіст Денис Лавнікевич, який так і не зміг віддати свій голос.

За офіційними ж даними національних  екзит-полів в Білорусі, за Лукашенка проголосували 80,23% виборців, а за Тихановську – 9,9 %. При цьому низка ЗМІ повідомляють про масові фальсифікації під час виборів, конкурентка діючого президента наступного дня після голосування заявила про свою перемогу. У Білорусі почалися масові акції протесту, у містах по всій країні почалися протистояння між силовиками та протестувальниками, які тривають і досі.

“На вулиці вийшли батьки тих, кого затримали та побили вчора. Влада приховує інформацію про поранених і вбитих під час протестів в Мінську. Вимагаємо, щоб всі затримані були звільнені,  а силовики, які значно перевищили свої обов’язки, знущаючись над людьми, покарані”, – заявили організатори акції в Києві.

Акція на підтримку протестів у Білорусі розпочалась 10 серпня о 17:00 і налічувала кілька десятків людей. Упродовж кількох годин ситуація була спокійною, проте через декілька годин між поліцією та учасниками акції відбулася сутичка. Мітингувальники намагались заблокувати автомобіль патрульної поліції, який заїжджав на територію поряд з посольством, почалася суперечка. Згодом спалили портрет Лукашенка, один із активістів хотів кинути яйце в будівлю посольства.

Унаслідок сутички  затримали шістьох людей, серед яких ексбранець Кремля Олександр Кольченко. Коли автобус із затриманими від’їжджав від будівлі активісти блокували проїзд та скандували підтримуючі гасла.

9 серпня в Мінську та інших містах Білорусі мешканці вийшли на вулиці протестувати проти результатів президентських виборів. Силовики стріляли гумовими кулями, пускали свілошумові гранати та били мітингувальників. Міліція затримала близько 3 тисяч осіб. Нині протистояння тривають.

Ольга Круглій, Львівська область. Матеріал підготовлено в рамках Проєкту Всеукраїнського репортерського пулу

ПОДІЛИТИСЯ:
Позначки: