Кияни пішли на карантин, а рух громадського транспорту обмежили. Попри високий рівень захворюваності, люди все ж не можуть сидіти вдома. Сонячна погода, свіже повітря, парки та озера так і спокушають вийти на прогулянку. Власникам авто простіше, адже вони можуть поїхати, куди душа забажає. А де ж гуляють ті, кому не доступна ця розкіш?
Format21 отримав рекомендації киян із перших уст та зібрав
Жителька «Новопечерських липок» Софія радить відвідати прибудинкову зону житлового комплексу — «Бульвар фонтанів». Дівчина розповідає: «Найкраще приходити сюди вночі. На фонтанах вмикають різнокольорову підсвітку, а будинки світяться сріблястим кольором. Здається, що ти не в Києві, а десь на Манхеттені».
Якщо напишемо про парк «Наталка» й Оболонську набережну, то засміються не тільки мешканці того району. Про ці парки відомо всім, а справжнім відкриттям для нас став парк «Муромець». Він розташований на території Труханового острову. Частково охоплює острів, як не дивно, Муромець. Особливо сподобається парк любителям активного відпочинку. Одна з частин «Муромця» має власну назву — «X-park». Тут є клуб водних видів спорту, майданчик для гри в пейнтбол та велоклуб. Зараз можна скористатися тільки орендою ровера й випробувати маршрути до Маріїнського парку, Оболонської набережної та узбережжя Десни.
Перестрибнемо через увесь Київ — й опинимося на Осокорках. Для жителів кам’яних джунглів як ніколи актуальна жива природа. Ідеальне рішення — це осокорківські озера. Рекомендуємо влаштувати там пікнік, після якого обов’язково треба прибрати за собою сміття. В оренду здають багато альтанок, які розташовані на безпечній відстані одна від одної. Беріть улітку це місце на замітку. Піщані пляжі там чистіші, ніж біля Дніпра. Проте, якщо душа прагне саме до ріки, то чистий пляж біля Південного мосту — ідеальний варіант. Милуєшся рожево-фіолетовим заходом сонця, дивишся на метрополітен на мосту і хочеш повернутися в час без коронавірусу…
У Солом’янському районі студентка Тетяна гуляє в трьох популярних локаціях. Парк КПІ — відомий осередок студентського духу, адже поряд Політехнічний Інститут. Там завжди є з ким перекинутися словечком, знайти нових друзів. Звідусіль лунають пісні на гітарі, панує дружня та молодіжна атмосфера.
Парки «Орлятко» та «Відрадний» схожі за планом: мають сучасну бруківку, лавочки та невеличкі декоративні водойми з качками. На вихідних тут лунає музика, галасують діти, закохані сидять на лавочках. Парки розташовані в житловому масиві. Там ви не почуєте шуму дороги, тому зможете релаксувати на повну.
Ми зовсім не забули про Шевченківський район. Прихильникам екзотичної флори варто сходити до Сирецького дендропарку. Хвойні дерева та екзотичні кущі ростуть там на кожному кроці. При вході вас одразу зустріне зграйка ласкавих котиків і поведе на прогулянку до невеликих декоративних хащ. Там розташовані поодинокі лавочки. На оглядову екскурсію варто відправитися до тепличного комплексу, де представлено понад 600 видів кактусів та сукулентів. Якщо ви хотіли фотосесію в стилі джунглів, то запрошуємо вас саме туди.
Жителька Дорогожичів Ніна каже, що парк Дубки також вартий вашої уваги. Його можна вважати частиною справжнього лісу посеред великого міста. Там є пагорби для велосипедистів і природні джерела з чистою водою. У деяких частинах парку немає ліхтарів, що грає на руку закоханим. Проте безпечніше завершити прогулянку до вечора.
Мешканці Троєщини та Лісного масиву рекомендують відпочити на Алмазному озері. Кажуть, що риболовля там завжди успішна. В озері водиться понад 10 видів риб: карасі, щуки, окуні, краснопірки тощо. Поряд із широким пляжем є великий сосновий ліс, де бавляться білочки. Хоча вода має зеленуватий відтінок, це не позбавить вас насолоди від краєвидів.
Чим ближче кінець статті, тим далі локація. І це — парк «Феофанія» біля Теремків. Він нагадує дворик біля королівської резиденції: завжди підстрижений газон, чисті водойми, кущі троянд й античні скульптури. Весною якраз починають цвісти яблуні. А коли відчуватимете спрагу, то можете набрати води з джерела Святого Пантелеймона. Монастир, що велично стоїть біля входу до парку, побудований на його честь.
Саме в таких чарівних місцях відпочивають кияни. Ці рекреаційні зони відкриті, проте заклади харчування на їхній території працюватимуть на виніс.