Перейти до вмісту
Home » Пандемічний туризм: альтернативи закордонним мандрівкам

Пандемічний туризм: альтернативи закордонним мандрівкам

Галузь, в яку б не втрутилася пандемія COVID-19, знайти неможливо. Проте точно можна сказати, які з них постраждали найбільше. 

Туризм чи не найбільше постраждав від карантинних обмежень у зв’язку із закриттям кордонів та міжобласного сполучення в межах України. 

Яких заходів для поліпшення туристичної галузі в України вживає держава? Які альтернативи пропонуються затятим мандрівникам? Що подивитися в Україні? Куди поїхати влітку або на вихідних? Читайте в матеріалі.  

Державне агентство розвитку туризму України (далі — ДАРТ) розпочало роботу 4 грудня 2019 року. Практично весь період його діяльності припав на пандемію COVID-19, проте навіть складні пандемічні умови не перекрили кисень «молодому» відомству. 

У березні 2020 року агентство очолила Мар’яна Олеськів. За рік роботи пані Мар’яна та її команда реалізували чимало проєктів, спрямованих на розвиток внутрішнього туризму й залучення в Україну іноземних туристів. Чимало проєктів Держтуризм розробляє цьогоріч. 

Про найближчі плани ДАРТ в коментарі Олеськів: 

«Протягом найближчих місяців працюватимемо в кількох основних напрямах. Насамперед, планується розробка потужної рекламної кампанії під різні туристичні сегменти: розвиток внутрішнього туризму — #МандруйУкраїною; розвиток в’їзного туризму — маркетингова кампанія  Visit Ukraine NOW, націлена на міжнародний ринок; та окремо напрям ділового туризму — Meet in Ukraine NOW». 

За словами очільниці агентства, команда працює над розробкою Єдиного туристичного реєстру і Туристичного порталу України. 

«Важливі створення якісної статистики, аналіз, збір та упорядкування даних. Окрім того, задля створення сателітного рахунку туризму активно співпрацюємо з Державною службою статистики України й Національним банком України», — додала Олеськів.

Програма #МандруйУкраїною активно запрацювала ще в червні 2020 року. Розроблено сотні цікавих, оригінальних, насичених турів і маршрутів, залучено десятки найкращих гідів з усієї України.

Представляємо добірку з найцікавішими туристичними маршрутами від #МандруйУкраїною.

«Батурин — легендарна гетьманська столиця»

П’ять об’єктів, запропонованих маршрутом «Батурин — легендарна гетьманська столиця», однозначно повернуть мандрівників у козацькі часи. Під час цієї подорожі можна відвідати Собор Різдва Богородиці, будинок Василя Кочубея, цитадель Батуринської фортеці, музей археології Батурина та палац Кирила Розумовського.

Собор Різдва Богородиці

Собор розташований у Козельці. Побудований у 1752–1763 роках на замовлення козачки Наталії Розумовської в подяку Богу за щасливу долю її синів Олексія й Кирила Розумовський, що займали високе положення при дворі російської імператриці Єлизавети. 

Будинок Василя Кочубея

Будинок-музей, побудований у середині XVII століття. Він належав генеральному судді Василю Кочубею.

Цитадель Батуринської фортеці

Збудована у 2008 році на високому мисі лівобережної тераси річки Сейм. На території цитаделі відтворено понад десять історичних об’єктів. Зокрема, гетьманський будинок, оборонна стіна, Замкова церква Воскресіння Господнього, скарбниця, криниця тощо. 

Музей археології Батурина

Музей займає приміщення колишньої Воскресенської церковнопарафіяльної школи. У 2009 році його відкрили як частину Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця».

Музей містить близько 300 експонатів: фрагменти кераміки, браслети зі скла, прикраси, бойові сокири, предмети, які використовували козаки в побуті і під час військових походів, різноманітні копії документів, уламки гармати та дзвона.

Палац Кирила Розумовського

Палац належав останньому гетьману України Кирилу Розумовському. Він побудований приблизно між XVIII й ХІХ століть.

У 2008 році споруду, яка тривалий час перебувала в стані руїни, реставровано за благодійні кошти. Музеї України передали сюди всі експонати доби Розумовського, а нащадки цього політичного і державного діяча подарували сімейну реліквію — коштовну гетьманську шаблю.

«Львів за 15 хвилин»

Маршрут передбачає відвідини трьох місць: Архикатедрального собору Святого Юра, палацу графів Потоцьких та церкви святих Ольги і Єлизавети (Костел Святої Ельжбети). 

Архикафедральний собор Святого Юра

Цей греко-католицький собор розташований на Святоюріївській горі на висоті 300 метрів. Храму майже сімсот років. Він виконаний у стилі бароко. Тут можна побачити чудотворну ікону Пресвятої Діви Марії, датовану ХVІІ століттям.

Палац графів Потоцьких

Величний палац у стилі бароко розташований на вулиці Коперника у Львові. Граф Альфред ІІ Потоцький почав будувати маєток у ХІХ столітті. Закінчив будівництво син графа, Роман Потоцький.

У будівлі в 1975 році був Палац одруження. Сьогодні споруда належить Львівській картинній галереї.

Церква святих Ольги і Єлизавети (Костел Святої Ельжбети)

Неоготичний храм почали будувати після загибелі імператриці Єлизавети, дружини Франца Йосифа І.

Під час Першої світової війни, у 1918–1919 роках, костел був обстріляний українцями. У 1939 році храм був пошкоджений вибухом бомби, але продовжив роботу. У 1946 році церкву закрили, а в 1970 році будівля стала складом. Лише в 1991 році храм запрацював під егідою греко-католицької церкви.

«Запоріжжя історичне»

Під час цього маршруту пропонують відвідати багато туристичних об’єктів різного спрямування: природні пам’ятки, фортеці, замки, меморіали тощо. Зокрема, Змієву печеру, Запорізький краєзнавчий музей, меморіально-туристичний комплекс «Протовче», історико-культурний заповідник «Запорізька Січ», Запорізький кінний театр, пам’ятник менонітам (це християнський протестантський рух — ред.), амбулаторне містечко Соцміста, музей історії зброї. 

Змієва печера

Вона розташована біля урочища Чорна скеля в північній частині острова Хортиця. Це найбільша з відомих на Хортиці печер.

Запорізький краєзнавчий музей 

Його колекція становить понад 110 тисяч експонатів: клейноди, холодна та вогнепальна зброя, корабельні гармати, якорі, побутові речі запорожців, монети, документи XVIII століття, пам’ятки скіфського часу, черняхівської культури та багато інших. 

Меморіально-туристичний комплекс «Протовче»

Це заповідна зона Запоріжжя. На території комплексу понад 20 озер, проток і заток, острівців — це залишки колись безкрайнього плавневого масиву «Великого Лугу Запорозького». Тут мешкає понад 28 видів звірів, 47 — риб, 226 — птахів.

Історико-культурний заповідник «Запорізька Січ»

Комплекс побудований у 2005 році на території заповідника «Хортиця». «Запорізька Січ» — копія поселення козаків.

Запорізький кінний театр

Він був створений на острові Хортиця в 90-х роках минулого століття. Кінний театр пропонує глядачам насичену фольклорно-етнографічну програму.

Пам’ятник менонітам

Пам’ятник, встановлений на честь менонітів, які в 30-і роки стали жертвами сталінських репресій і релігійних утисків.

Меноніти — це переселенці з Німеччини й Польщі, які вплинули на розвиток культури та архітектури Запоріжжя.

Амбулаторне містечко Соцміста

Містечко побудоване в 1929–1932 роках. Комплекс складається з лікарні, поліклініки, пункту швидкої допомоги, аптеки і господарського корпусу. Амбулаторне містечко Соцміста й сьогодні використовується за первісним призначенням, але залишається важливою архітектурною пам’яткою для запоріжців. 

Музей історії зброї

Тут зберігаються зразки європейської зброї часів середньовіччя, козацьке озброєння, статусна зброя та для ритуалів. Усі експонати структуровані за національною приналежністю, часовими періодами і регіонами.

ПОДІЛИТИСЯ: