Перейти до вмісту
Home » Туреччина на локдауні: як там відпочивають українці

Туреччина на локдауні: як там відпочивають українці

26 квітня президент Туреччини Реджеп Ердоган увів локдаун в усій країні до 17 травня. Громадянам було заборонено переміщатися між містами, виходити на вулицю після 21:00. Навчальні заклади, торговельно-розважальні центри, салони краси, музеї мали бути зачинені. Тетяна й Іван, які вже заплатили за відпочинок, пізно ввечері дізналися про цю новину.

Тоді українські ЗМІ ще не встигли опублікувати заяву Міністерства внутрішніх справ Туреччини про те, що на туристів карантин не розповсюджується. Подружжя змогло вилетіти з Києва до Анталії. Проте ця ситуація внесла деякі корективи в їхній відпочинок. 

Приїхавши в Сіде, Тетяна та Іван так і не потрапили до заброньованого готелю: власник вирішив відправити персонал на карантин. Туристична фірма не попередила про такі зміни, але знайшла подружжю новий готель. Такий випадок не єдиний. Багато туристів вимушені були змінити готелі. Вибрати можна було будь-який із вільними номерами, але його зіркова категорія мала збігатися з тією, яка була в броньованому готелі. 

Оселившись у новому місці, чоловік та дружина з’ясували ще одну прикрий момент: басейни з підігрівом також зачинені, адже розташовані в приміщенні. Для туристів це була єдина можливість покупатися, адже на початку травня вода в морі й вуличному басейні ще холодна. 

Персонал відповідально дотримувався карантинних обмежень — усюди носив маски і рукавички. А туристам чомусь офіційно дозволяли гуляти без цих захисних засобів. Щоправда, казали дотримуватися соціальної дистанції в кінотеатрах та інших зонах відпочинку. Це не було необхідно, адже людей було дуже мало. Найбільший відсоток серед них — українці. Відпочивали також поляки й білоруси. Росіян немає взагалі, їм обмежили авіасполучення з 15 квітня до 1 червня. 

А що відбувається за межами готелю? Музеї і розважальні заклади не працюють, а тому Тетяна та Іван гуляли в місцевих парках і на набережних. Таку розкіш можуть собі дозволити лише туристи, яким готель видає спеціальне посвідчення. Його потрібно показувати правоохоронцям (іноді їх навіть більше за перехожих). Готельний ваучер із печаткою й підписом турагенції також підійде. Справа в тому, що місцевим жителям заборонено виходити більше одного разу на добу. Саме тому вулиці вщент заповнені поліцією, яка перевіряє кожного. 

Для любителів сувенірів — погана новина. Відчинені лише невеликі продуктові магазини, які працюють до 17:00. А ще через дві години, о 19:00, настає комендантська година для всіх. Хоча, як зазначають Іван та Тетяна, поліція не чіпає туристів у заборонений для прогулянок час. 

Оскільки в готелі і поруч із ним немає жодних розваг, подружжя вирішило відвідати інші міста. Це можна зробити двома способами. Перший — на міжміському транспорті (який, на відміну від міського, працює). Для цієї поїздки також необхідне туристичне посвідчення. Другий спосіб — орендувати автомобіль. Саме це й зробили Тетяна та Іван. На дорогах транспорт зустрічається дуже рідко. Набагато більше стояло блокпостів із поліцією, де перевіряли документи водія і пасажирів. 

«Подорожувати в країні з локдауном — унікальний досвід. Ти можеш більше часу витратити на дослідження міста, природи. Дивитися ніхто не забороняв», — ділиться своїми враженнями Тетяна. Іван додає: «Так, мені теж сподобалася ця відпустка, адже людей було мало. Ми змогли насолодитися тишею й по-справжньому відпочити».

Проте скоро в Туреччині вже не буде спокійно, адже 17 травня закінчиться локдаун і почнуть працювати всі готелі, розважальні заклади, транспорт. Ще одна приємна новина для українців — можна не робити ПЛР-тести для вильоту з Туреччини і повернення в Україну. 

Format21 бажає всім безпечних та цікавих подорожей. 

ПОДІЛИТИСЯ: