Перейти до вмісту
Home » Український фольклорний рейв: як іноземці сприймають нашу пісню на Євробачення 2021

Український фольклорний рейв: як іноземці сприймають нашу пісню на Євробачення 2021

Українські народні мотиви, «тьохкання» солов’я, що водночас нагадує звуки сирени, позаземні біти, ніби вібрації природи, яка благає про допомогу, заворожлива гра з темпом, сопілка, яка змушує танцювати, і неповторний тембр вокалістки Катерини Павленко — такий унікальний мікс представляє Україну цьогоріч на Євробаченні на чолі з гуртом Go_A. 

Поєднання електронної музики з етнічними мотивами здивувало навіть багатьох українців. Звісно, в Україні вважають пісню «SHUM» унікальною, а от, що думають іноземці про український електро-фольк на конкурсі, де більшість учасників виконують романтичні й поп-балади? Ми подивилися реакції іноземних блогерів на музичний кліп від Go_A і дізналися настрої іноземних фанів. 

Фабіан, Великобританія

Хлопець одразу зауважив, що за останні 15 років Україна мала декілька пісень, які не виходили в нього з голови. Із перших секунд він помічає, що українська пісня відрізняється від усього, що він слухав раніше (а він уже зробив на своєму каналі огляд 13-ти пісень інших конкурсантів). Блогер навіть припускає, що гурт більш досвідчений, ніж інші учасники, бо мають старший вигляд за решту конкурсантів.

Через значну відстань між нашими країнами Фабіан очікував від української музики чогось абсолютно унікального. Загалом, його очікування справдилися. «З’являється бажання танцювати. Відчувається, ніби рейв, але вже о 4–5 ранку», — коментує блогер та не стримується від танців у кріслі. Насамкінець, він закликає всіх, хто не чув цю пісню, негайно вмикати її на повну гучність у своїх навушниках, а також прогнозує, що «SHUM» може стати «темною конячкою» цьогорічного конкурсу й посісти призове місце.

«З’являється бажання танцювати. Відчувається, ніби рейв, але вже о 4–5 ранку», — коментує блогер та не стримується від танців у кріслі».

Фабіан

Стефан, Німеччина

На блогера з Німеччини українська пісня також справила позитивне враження. Як і британський колега, він не втримався та пустився в танець, сидячи за комп’ютером. Він оцінив незвичний біт, унікальний голос вокалістки, а атмосфера кліпу нагадала йому фільм «Скажений Макс». Хоча Стефан вважає Євробачення нудним, а реакції на кліпи його змушує робити дружина-росіянка, яка полюбляє українські пісні, композиція йому сподобалася.

«Lagom funny», Швеція

Друзі зі Швеції почули в пісні середньовічні мотиви, хоча залюбки б танцювали під неї в сучасному клубі. Вони зазначають, що Україна часто займає гарні позиції на Євробаченні, але ця пісня може здатися європейцям «занадто інакшою». Саме тому Україна може посісти як призове місце, так і залишитися в аутсайдерах — залежить від сприйняття аудиторією. Але вони припускають, що людям зараз бракує такої атмосфери вечірки, тому пісня може добре «вистрелити».

Зак, США

На перший погляд може здатися, що Зак українець, бо розмовляє він гарною українською мовою. Насправді він просто жив в Україні чотири роки, тому з творчістю Go_A зіштовхується вже не вперше. Як і минулорічна пісня «Соловей», з якою гурт мав їхати на конкурс, нова пісня «SHUM» теж викликала захват: «Боже, яка вона крута!». На його думку, це щось середнє між минулорічною композицією та першою версією «SHUM». Зак також вважає, що ця пісня має розривати клубні танцполи. Хлопцю настільки сподобалася пісня, що він планує зробити віршований переклад пісні на англійську, щоб іноземці також могли зрозуміти ідею, закладену в композиції.

Іван, Білорусь

Минулого року Івану надзвичайно сподобалася пісня «Соловей» через присутність національного колориту, але розчарував виступ гурту — вокалістка видалася йому не цікавою, закутою й не привабливою. Цьогорічний трек він вважає модною клубною піснею, а біт таким, що не залишає нікого байдужим. Хоча він розгледів у Катерині темну енергетику, він очікує від неї впевненості і чарівності на сцені в Роттердамі.

Ми також поспілкувалися з нашими друзями з-за кордону, щоб дізнатися їхню думку про представників України. Дієго й Антонелла з Аргентини зізналися, що ніколи не чули нічого подібного. «Я звикла до однотипної музики, яку зазвичай вмикаю на фієсті — реггетону, але ця пісня теж звучить круто», — ділиться враженнями дівчина. 

Хоча іноземці не розуміють жодного слова з пісні — атмосфера в кліпі, стиль виконавців, локація, темп і мелодія, що плавно завершується на високій ноті, зводять декого з розуму. Дейв із Канади зізнається, що ця пісня «не в його стилі», але вона швидко запам’ятовується та не виходить із голови. Також йому дуже подобаються переходи, які музиканти використали в пісні, а про чудернацьку машину з відео, на його думку, можна було б зняти окремий кліп. 

Дівчата зі Словаччини теж погодилися з тим, що пісня добре запам’ятовується через ритм, а Наталія додала: «Це дуже сильна пісня. Вона досить незвична й по-своєму патріотична, ніби мова йде про боротьбу за щось. Я не розумію текст, але, здається, у ньому послання». Зузана ж відмітила, що українська мова дуже мелодійна.

«Це дуже сильна пісня. Вона досить незвична й по-своєму патріотична, ніби мова йде про боротьбу за щось. Я не розумію текст, але, здається, у ньому послання».

Букмекери прогнозують Україні четверте місце у фіналі, і судячи з вражень від пісні, національний колорит та унікальне звучання точно запалять серця європейських фанів. 

ПОДІЛИТИСЯ:
Позначки: