Перейти до вмісту
Home » Ніякої «Монополії»! Або цікаві факти королівського життя

Ніякої «Монополії»! Або цікаві факти королівського життя

Королівська родина є одним з головних символів Великобританії. І незважаючи на те, що вони щодня під прицілом папараці, їхнє життя все таки вкрите низкою таємниць і загадок. Кожен знає, що в членів королівської сім’ї є багато обмежень та заборон.

Ніхто не замислюється, що ховається за завісою королівського палацу, що на одне «хочу» — десять «не можна», що навіть у короткі подорожі королівські особи завжди беруть із собою чорні костюми й ніколи не грають у «Монополію». Від чого доводиться відмовлятися і до чого звикати, щоб носити звання «член королівської сім’ї»?

1. Усі члени королівської сім’ї, а також ті щасливчики, яким випала нагода пообідати з Її Величністю, повинні поїсти до того, як королева завершить трапезу. Якщо вона закінчила прийом їжі та відклала прибори, зробити те саме повинні й усі інші. Ніякої справедливості! Але для особи блакитної крові етикет важливіший, ніж голод. 

До речі, існує підказка — якщо сумочка королеви лежить на столі, це означає, що через п’ять хвилин трапеза буде закінчена. 

А що ж саме їсть королева? Колишній королівський кухар Дарен МакГреді розповів, що сніданок у Єлизавети II мало чим відрізняється від сніданку її підданих: кукурудзяні пластівці з парою ложок сухофруктів, варене яйце, тост із варенням і чай із молоком. О четвертій годині Її Величності подають чай із тістечками, печивом та бутербродами.

За словами Дарена МакГреді, найбільше Єлизавета полюбляє медовий бісквіт й імбирні, фруктові або шоколадні бісквітні торти. На вечерю королева любить страви, приготовані з дичини або риби з її маєтків.

2. Членам королівської сім’ї заборонено грати в «Монополію». Ця настільна гра вперше створена в 1935 році. Вона дозволяє гравцям переміщатися ігровим полем, купувати і обмінювати об’єкти нерухомості, а також розвивати їх за допомогою будинків та готелів. Начебто б, нешкідлива гра, але принц Джордж, принцеса Шарлотта й принц Луї, навряд чи коли-небудь пограють у неї.  

Про цю заборону стало відомо у 2008 році, коли на одному з офіційних заходів Ендрю — молодший брат принца Чарльза — отримав у подарунок настільну гру «Монополія», він сказав: «Нам не дозволяють будинку грати в “Монополію”.  Ця гра робить людей занадто агресивними». Сподіваємося, що хоча б «Гру престолів» дивитися при дворі не заборонено.

3. За протоколом королеві не можна носити високі підбори. Річ у тім, що вона повинна символізувати стабільність і впевненість, що доволі складно робити на високих тонких підборах. У зручному взутті не втомлюються ноги, а стійкі каблуки дозволяють та знаменитими англійськими газонами йти впевнено й твердо, що не провалюватися в ґрунт (як тут не згадати муки Меланії Трамп на галявині біля Білого дому, коли вона прийшла садити дерево на підборах від Christian Louboutin). Практично завжди висота каблука Єлизавети — 2 дюйма з чвертю (це приблизно 5,5 см). 

А втім, комфорт королева, схоже, ставить на перше місце і вважає, що навіть створені за індивідуальними мірками туфлі, спочатку потрібно розносити. Краще, якщо це зробить хтось інший! Так-так, у Єлизавети II є помічники навіть для таких дрібниць.

Royal tour in pictures: Prince William and Kate Middleton in Canada and  California

4. Прямим спадкоємцям престолу не можна літати разом на далекі відстані. Наприклад, коли принцу Джорджу виповниться 12 років, він повинен буде літати на різних літаках з його батьком — принцом Вільямом. 

Правило пов’язане з тими часами, коли авіація була ще дуже небезпечною, і якщо вся королівська сім’я піднімалася на борт, то королівство ризикувало залишитися без спадкоємця. Цей ризик буде виключений, якщо на борту не буде відразу обох спадкоємців престолу. 

Також походження цього обмеження пов’язане з подіями 1937 року. Великий герцог Гессенський та Рейнський із вагітною дружиною (старшою сестрою принца Філіпа герцога Единбурзького) і двома синами летів до Великої Британії на весілля. Літак розбився, усі вони загинули. Британці тоді вирішили, що вони не повинні літати разом, щоб Королівство не втратило відразу декількох спадкоємців.  

Із цієї ж причини, наприклад, президент і віце-президент США ніколи не літають на одному літаку разом.

5. Кожного разу, коли члени королівської сім’ї збираються за кордон, вони беруть з собою наряд, який в результаті, можуть і не вдягнути. Йдеться про чорне траурне вбрання, яке кожен член сім’ї, включно з дітьми, зобов’язаний мати в закордонних поїздках. Якщо хтось із членів королівської сім’ї, що залишилися в Англії помре, інший відразу носити «траур» за покійним родичем та повернутися у свою країну в усьому чорному.  

Правило ввели після сумнозвісної поїздки королеви Єлизавети II.  Вона була у від’їзді в Кенії з чоловіком Філіпом, коли дізналася, що помер її батько — король Георг VI. Траурного вбрання в королеви з собою не було, повернувшись до Англії, вона була змушена чекати в літаку, поки не привезли потрібне плаття. Оскільки вийти в не жалобному одязі до підданих після смерті короля їй здавалося неможливим. Однак навіть чорний костюм — не найбільш незвичайна частина королівського багажу. 

Куди більш шокувальним є той факт, що в кожну поїздку головна родина Великобританії за правилами протоколу бере з собою запаси власної крові. Утім, і цей факт можна пояснити звичайними запобіжними заходами. Кров необхідна на випадок непередбачуваної ситуації. А ось як розпорядитися нею під час надзвичайної події — вирішить медик, який завжди супроводжує королівську сім’ю.

Придворний етикет налічує десятки приписів: багато хто з них за час свого рекордно довгого правління встановила нинішня королева Єлизавета II, а деякі не змінюються століттями. Одні строго закріплені, інші більше нагадують рекомендації, які все ж для членів королівської сім’ї суворіші, ніж закон. Деякі можуть здатися смішними, а то й абсурдними, але за кожним криється, якщо не логіка, то багаторічна традиція.

Також не варто забувати, що за життям королівської родини спостерігають не тільки британці, а й увесь світ.  Вони вже багато десятиліть є ідеалом сім’ї і надихають шанувальників своїм життям.

ПОДІЛИТИСЯ: