Перейти до вмісту
Home » Українізація в ТікТоці: на кого підписатися?

Українізація в ТікТоці: на кого підписатися?

Для тих, хто не зрозумів заголовок, але зацікавився, пояснюємо. TikTok — китайська соціальна мережа, користувачі якої знімають відео і діляться ними. Користувачі цього додатку (тіктокери) танцюють, співають, тобто знімають розважальний та пізнавальний уміст. Для кожного в ТікТок знайдеться контент, залежно від його уподобань. Саме тому кількість завантажень додатка у світі вже перевищила аудиторію Instagram. Щомісяця TikTok відвідують більше користувачів, ніж Snapchat або Twitter.

За кількістю завантажень TikTok на 3-му місці серед усіх додатків в українському AppStore і на 5-му — у Google Play. І не дивно, що в самій соціальній мережі вже зʼявилися українські блогери-мільйонники. Проте знімають вони відео російською мовою. Олександра, студентка Київського національного університету імені Тараса Шевченка, розповідає: «Навіть коли я переглядаю свою стрічку Тік Току, мені дуже рідко трапляються відео нашою мовою. Я хочу їх дивитися, але не знаю, як». 

Така проблема непоодинока. Format21 доведе, що українськомовні блогери зовсім не гірші за російських і також заслуговують на мільйони підписників. Кожен із них унікальний завдяки тематиці і стилю подачі інформації. Тож гайда знайомитися.

Тіктокер-учитель української 

Це Андрій Шимановський (@shymanovski) — молодий викладач української мови в ТікТок форматі. Він уже має 185 тисяч підписників. Чому? Андрій у креативній формі розповідає правила української мови, показує, як легко вивчити винятки в правилах та позбутися русизмів. Цей тіктокер-учитель вигадує пісні з наголосами, розбирає помилки в піснях українських співаків. На сторінці Шимановського багато гумористичних відео з людьми, які помиляються в українських словах, а власник акаунту їх виправляє.

У своєму інтерв’ю на Радіо Свобода Андрій відповів на питання, чому українці роблять російськомовний контент: «По-перше, українські блогери, які починають щось знімати, вважають, що вийдуть на значно більшу аудиторію, якщо робитимуть це російською мовою, і загально це зрозуміло. З іншого боку, у нас є глядачі, які також звикли, що українці не мають іще такого якісного контенту, попри те, що навіть не знають, який у нас є контент, а які канали в нас є, а що відбувається — навіть не намагаються розібратися». 

Тіктокер-патріот

Звісно ж, це Данило Гайдамаха (@chorrnobrovyi), ще відомий як Чорнобровий. Він має 134 тисячі підписників і також популяризує українську. У своїх відео Данило підбирає правильні відповідники до загальновживаних, як нам здається, українських слів. Проте всі вони — кальки з російської. На його акаунті ви можете побачити спільні відео з Марусею Звіробій, Олександром Авраменком. У відео Чорнобрового вдало поєднуються гумористична подача та націоналістичний контент.

Проте на цьому діяльність Чорнобрового в цій соцмережі не зупинилися. У жовтні 2020 року Данило став продюсером першої української спільноти – «Галас» (@halas.ua). І недарма хлопець назвав її «українською ТікТок революцією». У проєкті беруть участь ще шість амбітних та свідомих патріотів. Разом вони танцюють під українські пісні й знімають відео, пов’язані з українською міфологією. Повні випуски можна переглянути на їхньому YouTube-каналі.

Тіктокери-стендапери 

До цієї категорія ввійшла чимало людей, що знімають гумористичні відео на різні побутові теми. Наймолодший і найпопулярніший із них — Микита Мальчин (@malchyn_27). На нього підписані 700 тисяч осіб. Хлопець не так давно закінчив школу, тому його найпопулярніші відео саме про неї. Тіктокер робить пародії на вчителів, однокласників та загалом на все шкільне життя. Хлопець вирізняється добрим гумором і якісною акторською грою: коментатори зазначають, що Микита поводиться точнісінько як їхні вчителі й однокласники.

Чоловік із псевдонімом Алгоритм (@alhorytm) також не проти повеселити свою шістдесятитисячну аудиторію. Проте спектр його жартів дуже вузький — власні вуса. Вони настільки сподобалися підписниками, що Алгоритм постійно отримує питання на кшталт: «А як ти з ними їси/спиш/цілуєшся з дівчиною?» Чоловік не просто відповідає на ці питання, але й знімає гумористичні відео. Крім цього, він перетворює тренди з іноземного ТікТоку на український лад: редагує мелодію, слова та змінює рухи в танцях.

Здається, не існує вже такої смішної ситуації з життя, про яку Льончес (@lyonches) не зняв би стендап. Він робить пародії на абсолютно все: на роботу, родичів, друзів, других половинок. Важко описати його тематичне наповнення, адже воно різноманітне й завжди викликає посмішку. У цьому переконалися 169 тисяч підписників Льончеса.

Тіктокерка-жартівниця Натал Чабан (@nataliachab) знімає подібний контент. У профілі вона визначила наповнення свого акаунту так: «Про викладачів, учителів та життєві ситуації». Її популярність значно нижча за чоловіків: вона має 78 тисяч підписників, проте її акаунту тільки рік.

Тікторкерка-історикиня Зрізана коса (@zrizana_kosa) повертає нас до амбасадорів українського патріотичного контенту. Відео дівчини присвячені історичним і сучасним подіям у нашій державі. Дівчина також рекомендує українські книги й фільми. Такий освітній контент вона урізноманітнює політичними жартами. Ця дівчина відома тільки 12 тисячам своїх фоловерів.

Багатьох цих виконавців знає Анна, одногрупниця Олександри. Вона вже рік споживає лише україномовний контент у ТікТоці, слідкує за творчістю кожного з цих тіктокерів. Як вона це зробила? На кожне відео російською мовою тиснула «не цікаво» і ставила лайки лише на українські. 

Як бачимо, український ТікТок має різноманітний та якісний контент. Ці й багато інших україномовних тіктокерів популяризують нашу культуру, традиції. Завдяки ним багато людей переходять на державну мову, починають вести ТікТок саме нею. Як зазначив Андрій Шимановский в інтерв’ю на Радіо Свобода, знімати та дивитися ТікТок російською мовою — це питання звички. Тому Format21 бажає кожному українцю кинути цю шкідливу звичку й розпочати українізацію.

ПОДІЛИТИСЯ: