Перейти до вмісту
Home » Свобода слова, або які вони — найвпливовіші журналісти сучасності

Свобода слова, або які вони — найвпливовіші журналісти сучасності

Одна з найважливіших функцій журналістів у сучасному інформаційному світі — шукати і повідомляти правду. Саме вони розкривають деталі подій, про які громадськість має право знати. Сьогодні ж медійники демонструють видатну роботу та мають надзвичайний вплив на аудиторію через ЗМІ. 

До дня журналіста, 6 червня 2021 року, Format21 підготував добірку відомих журналістів, на кар’єрний шлях яких варто звернути увагу.

Крістіан Аманпур

Аманпур — британсько-іранська журналістка і телеведуча. Вона є міжнародною ведучою CNN (однієї з провідних телерадіокомпаній), а за внесок у журналістику Єлизавета ІІ нагородила її Орденом Британської імперії. У 2015 році, за даними PR-компанії Burson-Marstellar, вона стала однією з журналістів, за якими найбільше стежать світові лідери в Twitter.

Журналістська кар’єра Аманпур охоплює три десятиліття, протягом яких вона вела репортажі з гарячих точок у світі та брала інтерв’ю в таких особистостей, як Хосні Мубарак (вона стала єдиним журналістом, якому вдалося це зробити), Муамар Каддафі, Ясір Арафат та Махмуд Ахмадінежад. За свої видатні репортажі Аманпур отримала престижні нагороди — премію Пібоді за досконалість у журналістиці, а також премію «Гіганти в ефірі». Аманпур є членом ради директорів Комітету захисту журналістів та Центру громадської доброчесності. Окрім цього, у 2018 році Крістіан була однією з тих, хто підписав звернення про звільнення українського політв’язня Олега Сенцова.

Ху Шулі

Ху Шулі — китайська журналістка й головна редакторка медіагрупи Caixin Media, яку вона заснувала у 2009 році. Протягом 11 років Шулі також була головним репортером та міжнародним редактором Caijing — журналу про бізнес і фінанси. Вона вважається однією з найповажніших репортерів у країні з обмеженою свободою слова й була визнана 87-ою наймогутнішою жінкою у світі за версією Forbes.

Журнал Time теж відзначив працю журналістки: Шулі потрапила до списку 100 найвпливовіших людей. Відома своєю сміливістю й майстерністю в галузі розслідувань шахрайств та питань корупції, сьогодні Ху Шулі є членом редакційної консультативної ради Reuters, а також виконує консультативну роль у Міжнародному центрі журналістів. У 2017 році її визнали одним із лідерів у світі за версією Fortune.

Боб Вудворд

Роберт Апшур «Боб» Вудворд — американський журналіст-розслідувач, який, безсумнівно, став одним із найвідоміших журналістів цього століття, викривши відомий Вотергейтський скандал під час перебування на посаді президента Ніксона. Разом із колегою Карлом Бернштейном, працюючи репортером «The Washington Post» у 1972 році, Роберт висвітлював новини про цей політичний інцидент і проводив паралельно власне розслідування, яке зазнало серйозного розголосу. За цей час журналіст написав і випустив 16 книг про президентство Білла Клінтона, Джорджа Буша, Барака Обами — усі вони були бестселерами. Саме завдяки Вудворду та Бернштейну The Washington Post отримала Пулітцерівську премію за Державну службу, а його внесок у висвітлення історій про терористичні атаки 11 вересня 2002 року приніс ще одну Пулітцерівську премію — на цей раз за Національну звітність.

Ширін Бхан

Бхан — індійська репортерка, яка є керівним редактором CNBC-TV18 в Індії. Вона пропрацювала в галузі телевізійного мовлення понад 17 років, 16 із яких були присвячені відстеженню політичних новин і подій. Уже більше десяти років Ширін  веде найважливіші щоденні новинні передачі, такі як «Бізнес-час Індії» та «Що нового».

Журналістка проводила інтервʼю з популярними представниками бізнесу, зокрема із легендарним інвестором Уорреном Баффетом, Біллом Гейтсом, Річардом Бренсоном і Шеріл Сендберг. Бхан також є редакторкою Young Turks («Бунтарі») — однієї з найстаріших передач в ефірі, присвячених діловим новинам та підприємництву. Ширін також увійшла в список 50-ти найвпливовіших жінок в індійських ЗМІ, а у 2013  отримала нагороду News Television Awards у категорії «Кращий ведучий ділової програми».

Андерсон Купер

Андерсон Купер — американський журналіст, автор власної програми новин, Anderson Cooper 360°. Розпочав творчий шлях як кореспондент ABC News у 1995 році. Проте, саме інформаційна програма Anderson Cooper 360° зробила ведучого популярним: він висвітлював суспільно важливі події, такі як Кедрова революція в Лівані, смерть Папи Івана Павла II, і навіть весілля принца Чарльза й Камілли Паркер Боулз.

На додаток до своїх обовʼязків, Купер встигав одночасно працювати ведучим телеканалу CNN та кореспондентом програми «60 хвилин» CBS News. Із 1993 року Купер постійно вигравав численні нагороди за свої роботи. Зокрема, це чотири премії Еммі (він був номінований ще пʼять разів), нагорода Пібоді й Національна премія хедлайнерів. Журналіст також модерував дебати на президентських виборах між Дональдом Трампом та Гілларі Клінтон.

Луї Теру

Луї Себастьян Теру — британський журналіст і режисер документальних фільмів BBC. Він відомий завдяки дослідженню нестандартних культурних тем у своєму шоу «Дивні вихідні Луї Теру», а також завдяки висвітленню повсякденного життя знаменитостей у програмі «Коли Луї зустрів…». Теру є одним із найвідоміших документалістів британського телебачення. Перш ніж він став кореспондентом сатиричної програми Майкла Мура «TV Nation», свою кар’єру Луї розпочинав в американських виданнях Metro Silicon Valley та Spy.

Репортер відомий здатністю змусити героїв своїх шоу легко відкритися в очах глядачів. Він був номінований на премію Еммі за свою роботу на телеканалі TV Nation, а також виграв дві премії BAFTA (номінувався тричі) і премію Королівського телевізійного товариства за документальні фільми «Коли Луї зустрів…» та «Дивні вихідні Луї Теру».

Фредеріка Вітфілд

Фредеріка Вітфілд — ведуча CNN. Раніше Вітфілд була кореспондентом NBC News — популярної американської телевізійної мережі. Її карʼєра охоплює більше ніж 30 років ефірного стажу, а в репортажних історіях Вітфілд висвітлювала широке коло подій. Сюди входять кубинсько-гаїтянська криза біженців у 90-х роках, президентські перегони Буша-Гора 2000 року, війна в Косово, Афганістані й Іраку, інавгурація Барака Обами у 2008 році, Олімпійські ігри в Атланті, Пекіні та Лондоні, 50-річчя ухвалення закону про виборчі права в Сельмі, президентські перегони в США 2016 року і безліч інших.

Нагадаємо, що раніше Format21 писав про подарунки на політичній арені.

ПОДІЛИТИСЯ: