Перейти до вмісту
Home » Чому digital fashion — це наше майбутнє та як навчитися усвідомленому споживанню?

Чому digital fashion — це наше майбутнє та як навчитися усвідомленому споживанню?

Здавалося б, майбутнє так далеко й не так швидко настане, але з часом стає зрозуміло, що ми і є майбутнє. 21 століття — епоха інновацій у різних сферах, зокрема, у fashion-індустрії. Доказом цього є діджитал-одяг, який ми можемо лише побачити, але не відчути на собі.

Тож чому віртуальний одяг частково може вирішити проблему забруднення планети та як стрімко розвивається діджитал і попит на нього? 

Digital fashion (діджитал фешн) — це мода майбутнього.

Щодня ми намагаємося вносити зміни в наше життя, і гардероб зокрема, тому свідоме споживання — це актуальна проблема, яку можна вирішити за допомогою новітніх технологій.  

Із появою мас-маркетів екологічна ситуація у світі значно погіршилася. Щодня індустрія моди виробляє тонни одягу — вона на другому місці за обсягами забруднення довкілля. А речі все частіше купують тільки заради створення нового контенту й урізноманітнення стрічки в соціальних мережах. У шафах одягу не меншає, а навпаки — з’являються ті, що «на один раз», чи такі, які не підійшли за розміром або згодом набридли. Їх доля відома: смітник і, як наслідок, — масове забруднення. 

Діджитал-одяг створюється за допомогою нанотехнологій. Такий формат мінімізує відходи, що виникають від виробництва й доставки. Виготовлення одного віртуального елементу гардеробу зменшує викид CO2 на 95%.

Зрозуміло, що такий винахід не здатен остаточно вирішити проблему надмірного споживання, але скоротити кількість непотрібних покупок допоможе. 

Чому це зручно?

Діджитал-одяг, на жаль (або й ні), неможливо приміряти чи ж відчути на собі в реальному житті, але він і не займає місце у валізі під час подорожей. Це можливість мати всього один образ наяву, але у віртуальному світі, який зараз займає значне місце в нашому повсякденні, бути різним щодня. Найголовніше, що діджитал-речі виглядають досить яскраво й вони точно матимуть оригінальний вигляд у стрічці. 

Поговоримо про бренди

Dress-X — перший міжнародний бренд digital-моди. Його ідея полягає в тому, щоб створювати одяг для візуального контенту, який зовсім не потребує виробництва. «Donʼt shop less, shop digital fashion», — гасло компанії. 

Засновницями бренду та онлайн-магазину є українки Дарія Шаповалова і Наталія Моденова. Вони активно пропагують використання саме діджитал-одягу й пишаються своїми зірковими клієнтами, які також роблять усвідомлені рішення, а, отже, дбають про планету.

Dress-X — це можливість одягнути будь-що, будь-який аутфіт у цифровому вигляді, створити ідеальний образ, а з ним і чудові фото. Разом із тим, це абсолютно безпечно для середовища. 

Tributeвіртуальний одяг, який важко відрізнити від справжнього. Засновниками цього бренду є Гала Марія Врбаніч, Філіп Вайда, які раніше працювали над дизайном звичайного одягу, а у 2020 році перейшли на віртуальну платформу й досить вдало почали завоювати сферу діджиталу. 

Бренд створює дуже незвичайні речі, вони всі надзвичайно різні, і їх неможливо відтворити в реальності, адже в них ідеальні текстури. Цей одяг випускають тиражем усього 100 примірників, тому вірогідність того, що в когось буде така ж річ, дуже мала. У їхньому асортименті можна знайти  вечірні сукні, футуристичні штани і топи, спідню білизну тощо. Щодо цінової політики, то це досить не дешева марка, ціни коливаються від 30 до 200 доларів. 

Головною колекцією норвезького  бренду Carlings є «Neo-Ex», яка вийшла ще в листопаді 2018 року. До неї ввійшло 19 образів. Одяг розкупили дуже швидко через надзвичайно низькі ціни, які не перевищували 35 доларів. 

The Fabricant це бренд з Амстердаму, який займається розробкою суто цифрового одягу. Це перший у світі бренд, що створив діджитал-кутюр та започаткував такий термін. Вони також відомі колаборацією з Tommy Hilfiger і, звичайно ж, ця колекція створена з деніму. 

ЯК КУПИТИ?

Насправді все дуже просто. Купити діджитал-одяг, майже, те ж саме, що й замовляти звичайні речі в онлайн-магазині. На покупку витрачається лише декілька хвилин, оскільки це теж саме, що шопінг у звичайних онлайн-магазинах. Проте тут потрібно буде обрати своє фото, на якому ви б хотіли бути одягнені в діджитал, завантажити його на сайт після вибору речі й за декілька днів отримати оновлену світлину, яка точно підкорить соціальні мережі. 

Вирішення проблеми не усвідомленого вибору вже знайдено, і це саме ті технології, за допомогою яких створюється діджитал-мода. Це, безумовно, корисна інновація, яку важливо розвивати. 

ПОДІЛИТИСЯ:
Позначки: