Перейти до вмісту
Home » Єлизавета ІІ. По той бік корони

Єлизавета ІІ. По той бік корони

Вона снідає о 9:00, підписує важливі документи й не має паспорта. Щонеділі відвідує церкву, майже не носить із собою грошей і не дає інтерв’ю. А ще обожнює верхову їзду, собак породи коргі та колекціонує марки. У ній поєдналися королівський шарм і жага до пригод, вишуканість та рішучість, розум та ініціативність.

Єлизавета ІІ стала символом стабільності британської монархії, хоча спочатку мала низькі шанси стати королевою. Доля вирішила інакше.

Її дядько Едуард VІІІ відрікся від престолу, адже правила не дозволяли йому взяти шлюб із розлученою американкою. Монархія чи любов? Спадкоємець корони обрав останнє, а право керувати державою перейшло до його молодшого брата принца Альберта. Для того така честь стала неабияким випробуванням, адже майбутній король ріс вразливою дитиною, мав проблеми зі здоров’ям і страждав на заїкання. 

Попри це Берті, як ласкаво називали принца в родині, зійшов на трон у 1937 році під іменем Георга VІ. А вже через півтора десятка літ королевою стала сама Єлизавета. Її батько помер від раку легень, який, вочевидь, розвинувся на фоні стресу під час Другої світової війни. 

І ось уже більше 69 років Єлизавета ІІ править Великою Британією. До неї так довго перебувати на троні не вдавалося ще жодному з монархів. Вона усміхнено-стримана й стильна, виважена та ґречна на офіційних прийомах і святкуваннях. Проте якою є Єлизавета у звичайному житті? Що ховається по той бік корони?

Поціновувачка авто без водійських прав 

Єлизавета ІІ — єдина людина у Великій Британії, якій можна кермувати без водійських прав. Проте їздить королева вправно й за життя жодного разу не потрапляла в ДТП. Захопилася автомобілями монархиня ще у 18, коли наприкінці Другої світової вступила до санітарної служби армії Великої Британії. Там ЇЇ Величність уперше сіла за кермо вантажівки Austin. Відтоді королева запаслася чималим автопарком. Їй до душі особливо припала марка Land Rover. Але офіційні візити Єлизавета ІІ здійснює на Bentley.

Що слухає Її Величність? 

Серед улюблених виконавців королеви — Гері Барлоу і Віра Лінн. Небайдужа Єлизавета до військової музики та духових оркестрів. Їй до вподоби полковий марш «Міланноло». 

За словами Її Величності Елізабет Ансон, монархиня обожнює мюзикли й театр: «Королева — фантастична танцівниця. У неї чудовий ритм».

У 1965 році сталася безпрецедентна подія в історії монархії. Єлизавета ІІ нагородила гурт The Beatles Орденом Британської імперії. Раніше такої честі удостоювали лише політиків і військових. Однак через чотири роки засновник групи Джон Леннон повернув нагороду. За словами музиканта, це був знак протесту через втручання Британії в конфлікт Нігерії та Біафри. Подейкують, що королева була задоволена поверненням ордена, адже вважала артиста дещо вульгарним. 

Королівські квіти 

Улюблена квітка Єлизавети ІІ — конвалія. Із цієї рослиною в Її Величності повʼязані особливі спогади. Адже конвалія була в коронаційному букеті монархині. Окрім цього, композицію доповнювали й інші білі квіти, які символізували різні куточки Сполученого Королівства. Це, зокрема, англійські орхідеї та лілії, стефанотиси з Шотландії, орхідеї з Вельсу і гвоздики з Північної Ірландії. 

Королева простоти 

Єлизавета ІІ любить максимально прості сніданки. Це пластівці з йогуртом або тости з джемом. Іноді Її Величність урізноманітнює ранкове меню яєчнею з копченим лососем. На обід королева практично не споживає вуглеводів. Під час цього прийому їжі їй зазвичай подають курку, смажену на грилі, або рибу. Королева є великою поціновувачкою чаю «Earl Grey». Улюбленим напоєм Єлизавета насолоджується перед вечерею. Чаювання вона доповнює шоколадними бісквітами. Цей десерт — фаворит Її Величності. 

Що читає Єлизавета ІІ? 

Із дитинства королева захоплюється верховою їздою. Улюбленою книгою її ранніх літ було «Вересове пустище» Мюріел Вейс. Твір оповідає про долю поні та його господарів. Також Єлизавета ІІ дуже цінує і любить читати Євангеліє, яке належало святій Маргариті, королеві Шотландії. Окрім цього, вона обожнює детективні історії Агати Крісті й Діка Френсіса. Також Її Величності подобається творчість британської письменниці Джиллі Купер. 

Життя Єлизавети ІІ — не лише яскраві вбрання та офіційні заходи. Це безліч захоплень, які створюють той образ монархині, що так цікавить мільйони людей. Але найкраще королеві вдається здобувати любов свого народу. Це унікальне мистецтво, яке вона за майже 70 років свого правління відшліфувала до досконалості. 

ПОДІЛИТИСЯ: