Перейти до вмісту
Home » Достукатися до сердець: поезія Алли Гуртавцової та зцілююча сила мистецтва

Достукатися до сердець: поезія Алли Гуртавцової та зцілююча сила мистецтва

В очах твоїх шматочки неба!..

І кава в чашці з присмаком війни…

“Додати цукру?”- дякую, не треба.

Думками ліпше міцно обійми!..

Алла Гуртавцова за спеціальністю психолог, дефектолог та логопед, родом з Києва, однак зараз живе за кордоном, працює онлайн: переважно  з дітьми та підлітками, зокрема з  дітьми з особливими освітніми потребами.  Жінка каже, що поезія — не просто хобі, а невіддільна частина життя. 

“Я її не проявляю, тобто не друкуюся десь, і книги не друкую. Була така мрія — випустити книги, але якось не склалося, тому що багато працюю і завжди не вистачало часу”, — додає Алла. 

Попри це у соціальних мережах в Алли Гуртавцової вже є постійні фанати, а деяким з них вірші поетеси навіть допомогли “народитися заново”…

“Дивна дивина”: як народжуються вірші

Забрати можна спокій, сон і літо,

Проте зв’язок сердець не розірвеш!

Можливо не торкаючись – зігріти!

Любити! Мріяти! За межами…Без меж!!!

“Вірші я пишу з дитинства, з 9 років. Ну це були такі дитячі віршики. А в принципі поезія зі мною завжди, як така частина життя. Вона просто є вона і вона зі мною завжди. Поезія — це як повітря, ти без неї просто не можеш, ти дихаєш, і вона в тебе є. Це те, без чого ти не можеш жити. Це частина тебе, як твоя рука, нога…”

Як каже поетеса, вірші приходять спонтанно, безконтрольно, і це інколи веде до курйозних ситуацій. 

“Вірш до мене може прийти де завгодно, я можу бути за кермом, чи можу бути десь в дорозі, чи в супермаркеті, і просто буде йти потік слів, який я зовсім не контролюю, який я просто записую, можу навіть набирати в телефоні, не працювати з ручкою. Так само було в дитинстві: я залишилася вдома і за день написала цілий зошит різних віршиків”.

“Дуже часто коли ти пишеш, навіть я дивуюсь, і в мене були такі випадки, коли я писала вірші і вживала якісь слова, які я не знала. І для мене це взагалі дивна дивина, потім заходила у вікіпедію, читала, чи є таке слово”.

Впродовж нашої розмови Алла також кілька разів наголошує: вірші ніколи не приходять від розуму, за поезію відповідають серце та відчуття. 

“Для мене це такий потік, це ніби я як такий провідник, просто записую у словах, які просто мені передаються. Плюс це відчуття, просто особливий стан, особливе відчуття, я його дуже добре зчитую, розумію, і він просто потоком з’являється. Це не можна робити примусово, це не від розуму”.

Про зцілення поезією та творчість під час війни

Изображение выглядит как занавеска, одежда, человек, в позе

Автоматически созданное описание

Все має свій початок і кінець

І в кожній драмі непростий сюжет

В тобі й мені живе один Творець!

І за падінням знову прийде злет!

Поетеса зазначає, що пише на різні теми, що стосуються життя, а під час війни пишеться ще більше.

“Зараз, оскільки ми живемо в період дуже непростий, в період війни, то соціальні теми я підіймаю, тому що я працюю з людьми, я бачу, як війна впливає на кожного з нас, і як важливо саме не втрачати віру, надію, як важливо йти вперед, незважаючи ні на що і продовжувати жити. Тема війни зараз є дуже актуальної, і я її висвітлюю”.

За словами Алли, війна дає відчуття життя, адже ми починаємо цінувати життя, починаємо розуміти, що є первинне, а що є другорядне, а творити під час війни потрібно набагато більше, ніж без війни.

“Поезія — це саме той інструмент, яким я можу достукатися до сердець багатьох людей, я думаю, що моя задача, моя місія — це допомагати людям, змінювати їх долі, впливати на їх світогляд і зцілювати війну, тому що це зцілює, бо чим більше нас українців буде в ресурсі, в гарному настрої, в стані, не буде впадати у депресію, впадати відчай, це нас наблизить до перемоги”.

Изображение выглядит как земля, внешний, небо, человек

Автоматически созданное описание

“В поезії я відчуваю цей зв’язок сердець, і я відчуваю, що саме українці — це таке золоте зерно, яке розсіялося по світу, і де воно сходить, де є українець, там він проростає, оживає…”

Ми всі клітини рідної землі,

Пшеничні зерна, що розкидав вітер…

Оскаженілий пес гарчить в імлі,

Блокує мізки, інстаграм і твітер!

Жінка розповідає, що у соціальних мережах, де вона ділиться своєю творчістю, у неї вже є постійні читачі та фанати, а інколи вони пишуть справді зворушливі коментарі.

“Із таких відгуків, коли людина читає і просто змінює своє життя. Наприклад, у неї був стан апатії чи депресії, руйнуючі думки в неї були, і коли вона прочитала мій вірш, вона починала, як кажуть мені “народились заново” Бо ця комбінація слів у вірші вона стала таким пусковим механізмом, який допоміг людині круто повернути своє життя в інший бік: в сторону світла”.

Незламна віра українських мам. Про натхнення

І буде день…прокинеться земля

Моя земля!  І з першою росою

Тут забуяють золотом поля,

Засліпить світ незламною красою!!!

Алла Гуртавцова каже, що вона — нестандартний письменник, адже не має, наприклад, улюблених поетів, і не читає вірші для того, щоб почати їх писати. Натомість жінка надихається у професії, а найбільше — у спілкуванні з мамами особливих дітей, які не втрачають віру і силу духу у будь-яких обставинах.

“Для мене дійсно просто перевертає мій світ, коли я бачу, яка в них сила, що ці мами наприклад, знаходяться в підвалі, і вони продовжують займатися своїми дітьми, продовжують влаштовувати якісь ігри, і оця віра, яка просто незламна”.

“Я кажу, що якщо ми будемо так вірити так, як ці люди, ми обов’язково переможемо, не може бути війни на землі, де такі люди. Це щось нереальне, вони мені висилають якісь фото, якісь привітання, якісь сердечка, якісь квіточки, постійно зізнаються в любові, у нас постійно цей обмін. Якщо протягом дня кожному не надішлю якісь сердечка, то день пройшов даремно”.

Обійняти всіх і покласти вірші на музику: про плани на після війни

“Планів дуже багато, але найголовніше — це обійняти всіх, всіх своїх клієнтів, всіх, кого я знаю, всіх своїх діток, підлітків, родичів, це таке бажання, яке ти можеш зараз реалізувати, тому я всім кажу “я обіймаю серцем”. Жити, творити, процвітати і бути щасливим на рідній землі”, — каже Алла.

Поетеса відзначає, що її вірші зазвичай виходять мелодійними, тож їй хотілося б покласти більше своїх текстів на музику, адже у поєднанні з голосом поезія має більшу силу. 

Такий досвід в Алли вже є, зокрема рік тому на вірш “В моей душе воркуют голуби” був знятий кліп: співаком виступив син поетеси Єгор Гуртавцов, а музику написав його вчитель Олександр Кондратьєв.. 

“Головне, щоб людина співала душею, щоб не було розуму, щоб не було “тому що треба”, або тому, що ми заробимо багато грошей, тут це не працює, мені дуже важливо, щоб це відкривало серця, зцілювало і об’єднувало людей, щоб була творчість, яка єднає”, — підсумовує Алла Гуртавцова.

 І мати приголубить немовля…

Їх татко знов повернеться додому

І звістку він на крилах журавля

Про ПЕРЕМОГУ принесе малому!

І буде день…очиститься Земля!!!

Почує бог сердець палкі молитви,

Згорять дотла уламки “корабля”!

Розквітнуть квіти на руїнах битви…

ПОДІЛИТИСЯ:
Позначки: