Перейти до вмісту
Home » Ефективність програми Mental Support for Media 

Ефективність програми Mental Support for Media 

Дослідження ефективності психотерапевтичної підтримки журналістів у межах програми Mental Support for Media

Професія журналіста – надзвичайно важлива – у мирний час, а під час війни – особливо. Але за професією стоїть людина, яка важлива не менше і яка часом потребує підтримки. Характер роботи, а також особливості робочого процесу в редакції переважно підвищують ризик професійного вигорання та інших проблем психічного здоров’я. Детальніше про труднощі, з якими зустрічаються журналісти, ми писали в дослідженні стану психічного добробуту журналістів (дослідження №1).

Поряд з цим є доступні способи покращення ситуації з самопочуттям журналістів. У межах програми Mental Support for Media (MSM) ми пропонуємо різні варіанти підтримки, один з них – психотерапевтичний супровід фахівців, які не лише мають відповідну освіту, а й знайомі зі специфікою роботи журналіста. 

Для розуміння ефективності такого виду допомоги було проведено порівняння результатів опитування до та після психотерапевтичного супроводу (*). Ми аналізували результати опитувань 61 журналіста,

  • які скористались можливістю психотерапевтичного супроводу від 2 до 4 місяців,
  • пройшли опитування до і після взаємодії
  • а також запити яких вкладались у контекст симптомів, що ми досліджували (депресія, тривожні розлади і вигорання). 

Крім числових значень ми також просили про суб’єктивний відгук тих журналістів, які пройшли підсумкове опитування. Наразі ми маємо 100% позитивних відгуків щодо взаємодії з психотерапевтами програмиMental Support for Media.

Що стосується порівняння ефективності у розрізі скринінгів: 

*У всіх осіб, в кого рівень вигорання зріс, мають значне покращення симптомів за іншими параметрами (рівень депресії та тривожного розладу суттєво знизились після психотерапії)

**Рівень вигорання не змінився у тих осіб, в яких від початку вираженість симптомів вигорання була легка

Таким чином позитивний ефект після психотерапевтичного супроводу (редукцію симптомів вигорання) мають 79% журналістів, що брали участь в програмі.  

Таким чином позитивний ефект після психотерапевтичного супроводу (редукцію симптомів депресії) мають 95% журналістів, що брали участь в програмі.

Таким чином позитивний ефект після психотерапевтичного супроводу (редукцію симптомів тривожного розладу) мають 85% журналістів, що брали участь в програмі.

*Було проведено аналіз статистичної значимості ефективності психотерапевтичного супроводу. Зокрема, результати непараметричного тесту Вілкоксона (Shapiro-Wilk normality test) для залежних вибірок показують, існує статистично значуща різниця між Burnout_before та Burnout_after, і це може свідчити про ефективність терапії у зниженні рівня вигорання. Аналогічні результати стосуються й параметрів “симптомами депресії” та “симптоми тривожного розладу”. 

Підсумок

Ми дослідили, наскільки ефективним є психотерапевтичний супровід журналістів у межах програми Mental Support for Media.

Проаналізовано результати опитувань 61 журналіста,

  • які скористались можливістю психотерапевтичного супроводу від 2 до 4 місяців,
  • пройшли опитування до і після взаємодії
  • а також запити яких вкладались у контекст симптомів, що ми досліджували (депресія, тривожні розлади і вигорання). 

Крім числових значень ми також просили про суб’єктивний відгук тих журналістів, які пройшли підсумкове опитування. Наразі ми маємо 100% позитивних відгуків щодо взаємодії з психотерапевтами програми Mental Support for Media.

Що стосується порівняння ефективності у розрізі скринінгів, після психотерапевтичного супроводу:

  • у 79% журналістів зменшився рівень вигорання,
  • у 85% журналістів зменшився рівень надмірної тривоги,
  • у 95% – зменшились симптоми депресії.

На нашу думку програма MSM має ряд ключових плюсів

1) програма є комплексною з різними варіантами підтримки; 

2) сервіс є зручним і легким, не потрібно довго чекати;

3) фахівці програми є компетентними і залученими;

4) виникає ефект, коли ти знаходишся наче у потоці своїх: вся редакція так чи інакше долучається до програми, є поруч люди, твої колеги, які першими спробували та можуть надати відгук. Відбувається знову ж таки нормалізація звернення за підтримкою.

Дослідження підготували:

Анастасія Ніжнік, менторка програми MSM Фундації Суспільність, співзасновниця Центру психічного здоров’я Брейнкульт і платформи Хаб стійкості. Андрій Сидоренко, координатор програм турботи про психічне здоров’я журналістів Фундації Суспільність.

ПОДІЛИТИСЯ: